Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida “Nemis tili kuni” munosabati bilan tadbir tashkil etildi
Tojikiston Respublikasining O‘zbekistondagi Favqulodda va Muxtor Elchisi Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetiga tashrif buyurdi
JIDU va BMTning Tarraqiyot dasturi iqtisodiy diplomatiya bo‘yicha sohaviy (kasbga doir) ingliz tili kursini boshladi
Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida “Qadring baland boʻlsin, ona tilim!” nomli tadbir o‘tkazildi
2022-yil 6-oktabr kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti Metodologik kengashining yettinchi yig`ilishi doirasida tashkil etilgan “Oliy ta`lim tizimi rivojlanishining zamonaviy yo`nalishlari/trendlari: muhim maqsad va chaqiriqlar” mavzusidagi ilmiy-amaliy seminar to`g`risida ma`lumotnoma
Oʻzbekiston-Germaniya diplomatik aloqalarining 30 yilligi munosabati bilan tashkil etilgan viktorinada Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti talabalari sovrindor boʻldi
Xalqaro qizlar kuni munosabati bilan “Lider qizlar” qizlar klubi ochiq muloqoti o‘tkazildi
JIDU Siyosatshunoslik kafedrasi mudiri Faridun Sattarov NarXoz universitetida “Politics of technology” mavzusida ma’ruza o‘qidi
Ilmiy ishlar va innovatsiyalar boʻyicha prorektor Gulnoza Ismailova boshchiligidagi JIDU delegatsiyasi Qozogʻiston Respublikasining Narxoz universitetiga tashrif buyurdi

Организовано мероприятие, посвященное “Дню немецкого языка” в Университете мировой экономики и дипломатии
Чрезвычайный и Полномочный Посол Республики Таджикистан в Узбекистане посетил Университет мировой экономики и дипломатии
УМЭД и ПРООН запустили курс профессионального английского языка по экономической дипломатии
Мероприятие под названием «Славься, мой родной язык» было проведено в Университете мировой экономики и дипломатии
Краткий обзор научно-практического семинара на тему: «Современные тренды развития системы высшего образования: ключевые ориентиры и вызовы», проведенного в рамках седьмого заседания Методологического Совета УМЭД 6 октября 2022 г.
Студенты Университета мировой экономики и дипломатии заняли призовые места в викторине, организованной по случаю 30-летия узбекско-германских дипломатических отношений
Клуб «Leader Girls» провел открытый диалог по случаю Международного дня девочек
Заведующий кафедрой политологии УМЭД Фаридун Саттаров прочитал лекцию на тему “Politics of technology” в Нархозном университете
Делегация УМЭД во главе с проректором по научной работе и инновациям Гульнозой Исмаиловой посетила Нархоз Университет Республики Казахстан