27-oktabr kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida Web of Science tahliliy tizimidan foydalanish bo‘yicha ilmiy seminar bo‘lib o‘tdi.
25-oktabr kuni murabbiylik soatida akademik guruhlarda kitob ixlosmandlari o‘rtasida kitob mutolaasi o‘tkazildi. Bunda talabalar o‘zlarining kitobga bo‘lgan qiziqishlarini, kitobxonlik madaniyati hamda badiiy saviyasini namoyish etdilar. Mutolaa rangbarang chiqishlarga boy bo‘ldi.
2017-2018 o‘quv yili boshidan JIDU Boshqaruv instituti O‘zbekiston vazirlik va idoralari viloyat tarkibiy bo‘linmalarida qo‘shimcha o‘quv kurslari tashkil qilish hamda o‘tkazish bo‘yicha ishini davom ettirishga kirishdi.
2017-yil 20-oktabr sanasida “Davlat qurilishi va huquq” kafedrasi dotsenti v.b. S.A.Muratayev tomonidan ma’ruza o‘tkazildi.
Joriy yilning 21-oktabr kuni "Oratorlik san’ati va munozara” klubining uchinchi yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi, unda moderator Karl Popper modeliga ko‘ra bahs-munozara o‘tkazdi.
21-oktabr – O’zbekiston Respublikasining davlat tili kuni! Ayni shu hodisa munosabati bilan JIDUda O’zbekiston Yoshlar Ittifoqi Boshlang’ich Tashkilotining faollari bilan uchrashuv bo’lib o’tdi.
19-20 oktabr kunlari “Insight club” yoshlar tashabbusi davrasida barcha fakultet talabalari ishtirokida shaxsiy resurslarni namoyish etishga bag‘ishlangan tirening o‘tkazildi. Ishtirokchilar tomonidan hayotiy maqsadlarini to‘g‘ri belgilash, yuksak ideallar va mustaqillikni qo‘lga kiritish bilan bog‘liq bo‘lgan masalalar atrofida fikr yuritildi.
Joriy yilning 16-oktabr kuni universitetda ma’naviy-madaniy tadbirlarni hamda talabalar bo‘sh vaqtini mazmunli tashkil etish maqsadida, Toshkent Politexnika muzeyiga tashrif uyushtirildi.
2017-yilning 17-oktabr kuni JIDUning Ommaviy huquq markazida Nagoya universiteti 3-kurs talabasi Ogava Rio bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.

Seminar on Web of Science analytical system
On October 27, The University of World Economy and Diplomacy hosted scientific seminar on the use of the Web of Science analytical system.
On October 25, a meeting of young book lovers took place at the curatorial hour in academic groups. At the meeting, the students talked about how they are interested in reading books, mastering the culture of reading and artistic levels of cognition.
In academic year 2017-2018, the Institute of Management of the UWED continued to organize and conduct field training courses in the regional structural units of ministries and agencies of Uzbekistan.
On October 20, 2017 an associate docent of the chair "State construction and law" S. A. Murataev conducted an open lecture.
On October 21, 2017 the third meeting of the club "The Art of Debating: Oratory" was conducted, at which a debate was organized on the model of Karl Popper.
October 21 - State Language Day of the Republic of Uzbekistan! In connection with this event, activists of the Organization of Youth Union of Uzbekistan in UWED held a meeting dedicated to the Uzbek language.
October 19-20 in the club of youth initiatives "Insight club" with the participation of students of faculties, a training was held devoted to the disclosure of personal resources.
On October 16, an excursion to the Tashkent Polytechnic Museum took place in order to realize spiritual and cultural events and organize free time for students.
On October 17, 2017 UWED Public Law Center held a meeting with Ogawa Rio, the Law Faculty student of Nagoya University.