27-oktabr kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida Web of Science tahliliy tizimidan foydalanish bo‘yicha ilmiy seminar bo‘lib o‘tdi.
25-oktabr kuni murabbiylik soatida akademik guruhlarda kitob ixlosmandlari o‘rtasida kitob mutolaasi o‘tkazildi. Bunda talabalar o‘zlarining kitobga bo‘lgan qiziqishlarini, kitobxonlik madaniyati hamda badiiy saviyasini namoyish etdilar. Mutolaa rangbarang chiqishlarga boy bo‘ldi.
2017-2018 o‘quv yili boshidan JIDU Boshqaruv instituti O‘zbekiston vazirlik va idoralari viloyat tarkibiy bo‘linmalarida qo‘shimcha o‘quv kurslari tashkil qilish hamda o‘tkazish bo‘yicha ishini davom ettirishga kirishdi.
2017-yil 20-oktabr sanasida “Davlat qurilishi va huquq” kafedrasi dotsenti v.b. S.A.Muratayev tomonidan ma’ruza o‘tkazildi.
Joriy yilning 21-oktabr kuni "Oratorlik san’ati va munozara” klubining uchinchi yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi, unda moderator Karl Popper modeliga ko‘ra bahs-munozara o‘tkazdi.
21-oktabr – O’zbekiston Respublikasining davlat tili kuni! Ayni shu hodisa munosabati bilan JIDUda O’zbekiston Yoshlar Ittifoqi Boshlang’ich Tashkilotining faollari bilan uchrashuv bo’lib o’tdi.
19-20 oktabr kunlari “Insight club” yoshlar tashabbusi davrasida barcha fakultet talabalari ishtirokida shaxsiy resurslarni namoyish etishga bag‘ishlangan tirening o‘tkazildi. Ishtirokchilar tomonidan hayotiy maqsadlarini to‘g‘ri belgilash, yuksak ideallar va mustaqillikni qo‘lga kiritish bilan bog‘liq bo‘lgan masalalar atrofida fikr yuritildi.
Joriy yilning 16-oktabr kuni universitetda ma’naviy-madaniy tadbirlarni hamda talabalar bo‘sh vaqtini mazmunli tashkil etish maqsadida, Toshkent Politexnika muzeyiga tashrif uyushtirildi.
2017-yilning 17-oktabr kuni JIDUning Ommaviy huquq markazida Nagoya universiteti 3-kurs talabasi Ogava Rio bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.

Семинар по аналитической системе Web of Science
27 октября в Университете мировой экономики и дипломатии прошел научный семинар по использованию аналитической системы Web of Science.
25 октября на кураторском часе в академических группах состоялась встреча молодых книголюбов. На встрече студенты рассказали о том, как интересуются чтением книг, осваивают культуру чтения и художественные уровни познания.
С началом нового 2017-2018 учебного года Институт управления УМЭД продолжил работу по организации и проведению выездных учебных курсов в областных структурных подразделениях министерств и ведомств Узбекистана.
20 октября 2017 года состоялась открытая лекция и.о. доцента кафедры «Государственное строительство и право» С.А. Муратаева.
21 октября с.г. прошла третья встреча клуба "Искусство ведения дебатов. Ораторское искусство", в рамках которого были проведены дебаты по модели Карла Поппера.
21 октября - День государственного языка Республики Узбекистан! В связи с данным событием активисты ПО Союза Молодежи Узбекистана в УМЭД провели встречу , посвященную узбекскому языку.
19-20 октября в клубе молодежных инициатив «Insight club” при участии студентов факультетов, прошел тренинг посвященный раскрытию личностных ресурсов.
16 октября c. г. в целях осуществления духовно-культурных мероприятий и организации свободного времени студентов состоялась экскурсия в Ташкентский Политехнический музей.
17 октября с.г. в Центре публичного права УМЭД состоялась встреча со студенткой 3-курса факультета «Право» Университета Нагоя Огава Рио.