Dastur doirasida 2019-yilning 11-13-dekabr kunlari Toshkent shahrida Buyuk Britaniyaning Advance HE tashkiloti hamkorligida ilk seminar-trening oʻtkazildi. Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti vakillari ushbu saminar treningda ishtirok etib, universitetda taʼlim sifatini oshirishga oid yangi gʻoyalar bilan qaytdilar.
Koreyalik talabalarning tahsili nihoyasiga yetdi
JIDUda O‘zbekitson Respublikasi Tashqi ishlar vazirligi Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti hamda Janubiy Koreyaning Xankuk universiteti o‘rtasidagi shartnoma asosida talabalar almashinuvi yo‘lga qo‘yilganiga salkam uch yil bo‘lyapti. Bu uncha ko‘p bo‘lmagan davr ichida erishilgan natijalar tahsinga sazovordir.
JIDU talabalari JSTning amerikalik mutaxassisi bilan uchrashmoqda
AQSh Atlantika Kengashining Janubiy Osiyo Markazining katta ilmiy xodimi, Jorjtaun universitetida yuridik fanlar doktori, iqtisodiy diplomatiya sohasida taniqli ekspert Mark Linskott tomonidan "Jahon Savdo Tashkilotiga kirishning o'ziga xos xususiyatlari" mavzusida ingliz tilida katta o'qituvchi ingliz tilida muammoli ma'ruza o'tkazdi.

В рамках проекта 11-13 декабря 2019 года в городе Ташкенте в сотрудничестве с организацией Advance HE (Великобритания) был проведен первый семинар-тренинг.
УМЭД посетила ректор Дипломатической Академии МИД Кыргызстана
В УМЭД состоялась встреча с ректором Дипломатической Академии МИД Кыргызской Республики проф. Чинарой Адамкуловой, которая находилась в Узбекистане в качестве международного наблюдателя на выборах в Законодательную Палату Олий Мажлиса в нашей республике.
Обучение студентов из Кореи закончилось
В УМЭД уже три года практикуется обмен студентами на договорной основе между Университетом мировой экономики и дипломатии Республики Узбекистан и Университетом Южной Кореи Ханкук. Студенты УМЭД, обучающиеся в Корее, возвращаются с новыми знаниями и навыками, а также огромными впечатлениями о стране.
Посол Словакии г-н Ян Бори посетил УМЭД с рабочим визитом. В ходе встречи подробно обсуждались практические вопросы заключения Соглашения о сотрудничестве УМЭД со словацким Университетом Матея Бела, предстоящего визита в этой связи проректора данного Университета г-жи К.Хованцовой в начале 2020 года.
Встреча студентов УМЭД с американским экспертом по ВТО
В УМЭД состоялась проблемная лекция на английском языке старшего научного сотрудника Центра Южной Азии Атлантического совета США, доктора права Джорджтаунского университета, признанного специалиста в области экономической дипломатии Марка Линскотта на тему: «Особенности вступления во Всемирную торговую организацию».