JIDU Shanxay xalqaro tadqiqotlar universiteti bilan bitim imzoladi
28-mart kuni Shanxayda JIDU hamda Shanxay xalqaro tadqiqotlar universiteti o’rtasida hamkorlik to’g’risidagi bitimni rasman imzolash marosimi bo’lib o’tdi.
Joriy yilning 26 mart kuni Toshkentda O’zbekiston Respublikasida akkreditatsiyadan o’tgan diplomatik vakolatxonalar va xalqaro tashkilotlar vakillari o’rtasida shaxmat bo’yicha navbatdagi XII tur musobaqasi bo’lib o’tdi.
Joriy yilning 24 mart kuni Navro‘z bayrami katta tantana bilan nishonlandi.
JIDUda Ingliz tili kafedrasi tomonidan 1-kurs talabalari ishtirokida “Quvnoqlar va zukkolar” tadbiri muntazam ravishda uyushtiriladi.
JIDUda 2016 yil 23 mart kuni “Hozirgi zamon xalqaro munosabatlarining dolzarb masalalari: siyosat, iqtisodiyot va huquq” mavzuidagi yosh olimlarning IV respublika ilmiy-amaliy anjumani bo'lib o'tdi.
16 mart kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida murabbiylik soatida, barcha akademik guruhlarda “Sog'lom ona va bola yili” Davlat dasturining mazmun-mohiyati o'rganildi.
2016 yil 16 mart kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida murabbiylik soatida “Sil kasalligini oldini olish” mavzusida suhbat tashkil etildi.
15-mart kuni Jahon Iqtisodiyoti va Diplomatiya universiteti "Kamolot" YoIH boshlang'ich tashkiloti "Kamolot" YoIH kengashi bilan hamkorlikda "UWED KIND" loyihasini o'tkazdi.
2016 yil 14 martida JIDUda Koreya Respublikasining O'zbekiston Respublikasidagi Favqulodda va muxtor elchisi Li Uk Xyon janoblari tantanali ravishda qabul qilindi.
Hashar O'zbekiston Respublikasi Vazirlar mahkamasining buyrug'iga binoan mart oyida yurtimizda obodonlashtirish va ko'kalamzorlashtirish oyligi e'lon qilindi. Ushbu munosabat bilan Universitetda 12-13 mart kunlari umumxalq hayriya Hashari o'tkazildi.

Состоялся XII шахматный турнир среди представителей дипломатического корпуса и международных организаций
В Ташкенте состоялся XII шахматный турнир среди представителей дипломатического корпуса и международных организаций, аккредитованных в Узбекистане.
В Университете состоялась научно-практическая конференция молодых ученых на тему «Актуальные проблемы в международных отношениях на современном этапе: политика, экономика и право»
23 марта 2016 года в Университете мировой экономики и дипломатии состоялась IV республиканская научно-практическая конференция молодых ученых на тему «Актуальные проблемы в международных отношениях на современном этапе: политика, экономика и право».
В академических группах проведен кураторский час, который был посвящен изучению Государственной программы посвященной “Году здоровой матери и ребенка”
16 марта в Университете мировой экономики и дипломатии в академических группах проведен кураторский час, который был посвящен изучению Государственной программы посвященной “Году здоровой матери и ребенка”.
В УМЭД прошел торжественный приём Чрезвычайного и Полномочного посла Республики Корея в Республике Узбекистан Ли Ук Хёна
14 марта 2016 г. в УМЭД прошел торжественный приём Чрезвычайного и Полномочного посла Республики Корея в Республике Узбекистан Ли Ук Хёна.