Universitet jamoasi Oʻzbek va rus tillari kafedrasi dotsenti Normatova Shoira Umarovnaga padari buzrukvorlari - Oʻzbekiston Respublikasi fan arbobi, Hamza nomidagi Davlat mukofoti sovrindori, filologiya fanlari doktori, professor, katta adabiyotshunos olim Umarali Normatovning vafoti bilan chuqur taʼziya va samimiy hamdardlik bildiradi.
"Navoiy ijodi jahon olimlari nigohida" mavzusida onlayn davra suhbati
2022 yil 18 yanvar kuni JIDU "Roman-German tillari" kafedrasi tomonidan "Navoiy ijodi jahon olimlari nigohida" mavzusida onlayn davra suhbati o’tkazildi. Tadbirda kafedra o’qituvchilari hamda fransuz, nemis, ispan va italyan tillarini ikkinchi va asosiy xorijiy til sifatida o’rganuvchi talabalar ishtirok etdilar.
JIDUda rektor va yoshlar uchrashuvi
Joriy yilning 21-yanvar kuni Oliy Majlis Senati raisi birinchi o‘rinbosari, Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti rektori Sodiq Safoyev “Harakatlar strategiyasidan – Taraqqiyot strategiyasi sari” tamoyili asosida universitetni tizimli isloh etish” mavzusida talabalar bilan onlayn uchrashdi.
Xotin qizlar maslaxat kengashining navbatdagi yigʻilishi
Joriy yilning 19 yanvar kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti Xotin qizlar maslaxat kengashining, Oʻzbekiston Respublikasi Oliy va oʻrta maxsus taʼlim vazirligining 2021-yil 13-dekabridagi 518-sonli buyrugʻi ijrosini taʼminlash borasidagi navbatdagi yigʻilishi boʻlib oʻtdi.

Meeting of the rector and youth at UWED
On January 21st, First Deputy Chairman of the Senate of the Oliy Majlis, Rector of the University of World Economy and Diplomacy Sodik Safayev held an online meeting with students on the topic “Systematic reform of the university based on the principle “From Action Strategy to Development Strategy”.
The next meeting of the Women's Advisory Council
On January 19 a regular meeting of the Women's Advisory Council of the University of World Economy and Diplomacy of the Ministry of Higher and Secondary Specialized Education of the Republic of Uzbekistan was held on the implementation of Order No. 518 of December 13, 2021.
The art of conducting negotiations
On January 19, 2022, the head of the Department of International Relations of UWED, Ph.D., Associate Professor U.A. Khasanov held a master class on "The Art of Negotiation".