Bugun Yuridik klinika direktori Ubaydullaev Z.S. va UWED Street Law jamoasi hamda universitet psixologi Ozodbek Arziyev bilan birgalikda “Yuridik psixologiya” mavzusida ochiq onlayn muloqot o‘tkazildi.
Tadbir davomida yuridik va sud psixologiyasi tushunchalari ochib berildi. Ma’ruzachilar bugungi kunda yuridik psixologiyaning ahamiyatini ta’kidlab o‘tishar ekan, huquqshunoslar va boshqalar tomonidan amaliyotda faol foydalanishni tobora ko‘proq talab qilmoqdaligi aytishdi. Street Law jamoasi aʼzolari oʻzlarining ish tajribalari bilan oʻrtoqlashdilar, qayerda yuridik psixologiyani qoʻllash zaruriyatiga duch keldilar, shuningdek, xorijiy mamlakatlarda huquqiy psixologiya bilan bogʻliq ishlar qanday ekanini bilan o’rtoqlashdilar.
Tadbir yakunida barcha ishtirokchilar va ma’ruzachilar qonunchilik tizimini yaratishda ushbu amaliy fanni o‘rganish va uning faol qo‘llanilishini joriy etishning katta ahamiyati haqida umumiy fikrga keldilar.

Сегодня, директор юридической клиники Убайдуллаев З.С. и команда UWED Street Law совместно с психологом университета Озодбеком Арзиевым провели открытый онлайн диалог на тему «Юридическая психология».
В ходе мероприятия были разъяснены понятия юридической и судебной психологии. Спикеры отметили важность юридической психологии на сегодняшний день, где всё чаще требует своего активного использования на практике юристами и другими лицами. Участники команды Street Law поделились своим опытом работы, где столкнулись с необходимостью применения юридической психологии, а также рассказали как обстоят дела с юридической психологией в зарубежных странах.
По итогам мероприятия, все участники и спикеры пришли к общему мнению о большой важности изучения данной прикладной науки и внедрения её активного применения в создании системы законодательства.