Qirg‘iziston Tashqi ishlar vazirligi Diplomatik akademiyasi rektori JIDUga tashrif buyurdi
Qirg’iziston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligi Diplomatik akademiyasi rektori, prof. Respublikamizda Oliy Majlis Qonunchilik palatasiga bo'lib o'tgan saylovda xalqaro kuzatuvchi sifatida ishtirok etgan Chinara Adamkulova.
JIDUning xalqaro aloqalar bo'yicha prorektori, professor S.S.Saidqosimov bilan bo'lib o'tgan muzokaralar chog'ida ikki oliy ta'lim muassasalari faoliyati, xalqaro kadrlar tayyorlash sohasida ikki tomonlama va mintaqaviy hamkorlikni kengaytirish imkoniyatlari to'g'risida batafsil ma'lumot almashildi.
Uchrashuvda, shuningdek, Qirg'iziston Diplomatik akademiyasi va JIDU o'rtasida talabalar, tadqiqotchilar va o'qituvchilar almashinuvini yanada muvofiqlashtirishning amaliy masalalari muhokama qilindi.
Ma'lumot uchun: Qirg'iziston Tashqi ishlar vazirligining 2001 yilda tashkil etilgan Kaza Dikambaev nomidagi Diplomatik akademiyasi "Menejment", "Biznes menejmenti", "Jurnalistika" va "Tilshunoslik" yo'nalishlari bo'yicha yuqori malakali kadrlar tayyorlashni ta'minlaydi.

Rector of the Diplomatic Academy of the Ministry of Foreign Affairs of Kyrgyzstan visited UWED
A meeting with the rector of the Diplomatic Academy of the Ministry of Foreign Affairs of the Kyrgyz Republic, prof. Chinara Adamkulova, who was in Uzbekistan as an international observer in the elections to the Legislative Chamber of the Oliy Majlis in our republic.
During the negotiations with the Vice-Rector for International Relations of the UWED Prof. S.S. Saidkasymov the parties held a thorough exchange of information on the activities of the two higher educational institutions, on the scientific potential and opportunities for expanding bilateral and regional cooperation in the field of training international personnel.
The meeting also discussed practical issues of further coordination of the exchange of students, researchers and teachers between the Diplomatic Academy of Kyrgyzstan and the UWED.
For information: The Diplomatic Academy of the Ministry of Foreign Affairs of Kyrgyzstan named after Kaza Dikambayev, established in 2001, provides training for highly qualified personnel in the areas of "Management", "Business Management", "Journalism" and "Linguistics".