JIDU Boshqaruv instituti Namangan va Urganch shaharlarida “Byudjet tashkilotlarida buxgalterlik hisobi, soliq solish va ish yuritish” hamda “Kadrlar bo‘limi ish yuritishining zamonaviy asoslari” mavzularida o‘quv kurslari o‘tkazdi
27.10.2017 20237
2017-2018 o‘quv yili boshidan JIDU Boshqaruv instituti O‘zbekiston vazirlik va idoralari viloyat tarkibiy bo‘linmalarida qo‘shimcha o‘quv kurslari tashkil qilish hamda o‘tkazish bo‘yicha ishini davom ettirishga kirishdi.
2017-yil 04-09-sentabr kunlari JIDU Boshqaruv instituti Namangan viloyat sog‘liqni saqlash tuman bo‘limlari bosh buxgalterlari, menejerlari, bo‘lim boshliqlari va inspektorlari uchun Namangan shahrida malaka oshirish kurslari o‘tkazdi.
Ikki o‘quv kursi: “Kadrlar bo‘limi ish yuritishining zamonaviy asoslari” va “Byudjet tashkilotlarida buxgalterlik hisobi, soliq solish va ish yuritish” o‘tildi. Hammasi bo‘lib 70 kishi o‘qitildi.
2017-yil 16-21-oktabr kunlari Urganch shahrida Urganch viloyat sog‘liqni saqlash tuman bo‘limlari bosh buxgalterlari, menejerlari, bo‘lim boshliqlari va inspektorlari uchun malaka oshirish kurslari bo‘lib o‘tdi.
“Kadrlar bo‘limi ish yuritishining zamonaviy asoslari” va Byudjet tashkilotlarida buxgalterlik hisobi, soliq solish va ish yuritish” mavzusida jami 48 tuman sog‘liqni saqlash bo‘limlari vakillari malakalarini oshirdilar.
Ma’ruzalarda kompyuter-o‘quv taqdimotlari, xodimlarni boshqarishning interaktiv metodlaridan unumli foydalanildi. Mashg‘ulotlar jadvalining boyligi va taqdim etilgan axborotning katta hajmda ekanligi tinglovchilarga o‘zlarining kasbiy faoliyatlariga oid barcha zarur bilimlarni olishlari uchun imkoniyat yaratdi.
O‘qitish jarayonida tinglovchilar ko‘plab savollar bilan murojaat qildilar va ularga atroflicha, batafsil javoblar oldilar. Barcha ishtirokchilarga tarqatma materiallar berildi.
Tinglovchilar o‘qituvchilarning ishiga yuqori baho berdilar va kelgusida JIDU Boshqaruv institutida o‘quv kurslari olish istagini bildirdilar.

С началом нового 2017-2018 учебного года Институт управления УМЭД продолжил работу по организации и проведению выездных учебных курсов в областных структурных подразделениях министерств и ведомств Узбекистана.
04-09 сентября 2017 г. Институт управления УМЭД провел курсы повышения квалификации в г.Наманган для главных бухгалтеров, менеджеров, начальников отделов и инспекторов районных подразделений Наманганского областного управления  здравоохранения.
Были проведены два учебных курса: «Современные основы делопроизводства отдела кадров» и «Бухгалтерский учет, налогообложение и делопроизводство в бюджетных организациях». Всего было обучено 70 человек.
С 16 по 21 октября 2017 г. состоялись курсы повышения квалификации в г.Ургенч для главных бухгалтеров, менеджеров, начальников отделов и инспекторов районных подразделений Хорезмского областного управления  здравоохранения.
Обучение по темам «Бухгалтерский учет, налогообложение и делопроизводство в бюджетных организациях»  и «Современные основы делопроизводства отдела кадров» прошли представители 48 районных учреждений здравоохранения.
В течение учебного процесса слушателями задавалось много вопросов, на которые они получали исчерпывающие ответы. Все участники получили раздаточные учебные материалы.
Слушатели высоко оценили работу преподавателей, выразив пожелание в дальнейшем проходить учебу в Институте управления УМЭД.