JIDU Boshqaruv instituti Namangan va Urganch shaharlarida “Byudjet tashkilotlarida buxgalterlik hisobi, soliq solish va ish yuritish” hamda “Kadrlar bo‘limi ish yuritishining zamonaviy asoslari” mavzularida o‘quv kurslari o‘tkazdi
27.10.2017 20237
2017-2018 o‘quv yili boshidan JIDU Boshqaruv instituti O‘zbekiston vazirlik va idoralari viloyat tarkibiy bo‘linmalarida qo‘shimcha o‘quv kurslari tashkil qilish hamda o‘tkazish bo‘yicha ishini davom ettirishga kirishdi.
2017-yil 04-09-sentabr kunlari JIDU Boshqaruv instituti Namangan viloyat sog‘liqni saqlash tuman bo‘limlari bosh buxgalterlari, menejerlari, bo‘lim boshliqlari va inspektorlari uchun Namangan shahrida malaka oshirish kurslari o‘tkazdi.
Ikki o‘quv kursi: “Kadrlar bo‘limi ish yuritishining zamonaviy asoslari” va “Byudjet tashkilotlarida buxgalterlik hisobi, soliq solish va ish yuritish” o‘tildi. Hammasi bo‘lib 70 kishi o‘qitildi.
2017-yil 16-21-oktabr kunlari Urganch shahrida Urganch viloyat sog‘liqni saqlash tuman bo‘limlari bosh buxgalterlari, menejerlari, bo‘lim boshliqlari va inspektorlari uchun malaka oshirish kurslari bo‘lib o‘tdi.
“Kadrlar bo‘limi ish yuritishining zamonaviy asoslari” va Byudjet tashkilotlarida buxgalterlik hisobi, soliq solish va ish yuritish” mavzusida jami 48 tuman sog‘liqni saqlash bo‘limlari vakillari malakalarini oshirdilar.
Ma’ruzalarda kompyuter-o‘quv taqdimotlari, xodimlarni boshqarishning interaktiv metodlaridan unumli foydalanildi. Mashg‘ulotlar jadvalining boyligi va taqdim etilgan axborotning katta hajmda ekanligi tinglovchilarga o‘zlarining kasbiy faoliyatlariga oid barcha zarur bilimlarni olishlari uchun imkoniyat yaratdi.
O‘qitish jarayonida tinglovchilar ko‘plab savollar bilan murojaat qildilar va ularga atroflicha, batafsil javoblar oldilar. Barcha ishtirokchilarga tarqatma materiallar berildi.
Tinglovchilar o‘qituvchilarning ishiga yuqori baho berdilar va kelgusida JIDU Boshqaruv institutida o‘quv kurslari olish istagini bildirdilar.

In academic year 2017-2018, the Institute of Management of the UWED continued to organize and conduct field training courses in the regional structural units of ministries and agencies of Uzbekistan.
The Institute of Management of  the UWED conducted the training courses for chief accountants, managers, heads of departments and inspectors of the Namangan regional health department in Namangan on September 4-9, 2017.
Two training courses on “Modern basis of office work of personnel department” and “Accounting, taxation and record keeping in government-financed organization”  were successfully conducted by the specialists where 70 people were trained.
Retraining courses for chief accountants, managers, heads of department and inspectors of district departments of the Khorezm regional health department were held in Urgench city on October 16-21, 2017.
Training on the topics “Accounting, taxation and record keeping in government-financed organization” and “Modern basis of office management personnel” were attended by the representatives of 49 district health institutions.
The lecturers actively employed PPTs as well as interactive methods of training. A busy schedule of training and a large amount of information provided allowed the students to get all the necessary knowledge related to their professional activities.
The discussions raised great interest  and  listeners  asked many questions  which were given complete answers. In addition, all participants received handout materials.
The trainees  highly appreciated the work of the lecturers and  expressed  their  wish to continue their studies at the Institute of Management of the UWED.