Joriy yilning 28-oktabr kuni “Roman-german tillari” kafedrasi tomonidan “JIDUda Nemis tili kuni” bayramiga bag‘ishlangan tadbir tashkil etildi. Konsert dasturida universitet rahbariyati, Germaniya Federativ Respublikasi Elchixonasining madaniyat va matbuot bo‘yicha attashesi Hori Adlka xonim, universitet professor-o‘qituvchilari va talabalari ishtirok etdi.
JIDU Yoshlar bilan ishlash va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektori Yusupdjanov Odil Abdugafurovich o‘zining tabrik so‘zida universitetimizda nemis tiliga berilayotgan e’tibor kundan-kunga ortib borayotganini ta’kidladi.
Konsert dasturi yorqin, unutilmas taqdimotlar, taniqli nemis shoirlari she’rlari, milliy va zamonaviy raqslar, lirik va jo‘shqin qo‘shiqlarga boy bo‘ldi.
Bayramning kulminatsion nuqtasi asosiy va ikkinchi til sifatida nemis tilini o‘rganayotgan talabalarning nemis tilidagi insholar tanlovida “Yuqori darajali diplom” bilan taqdirlanishi bo‘ldi.
“Roman-german tillari” kafedrasi barcha talabalarga ushbu tadbirda faol ishtirok etganliklari uchun o‘z minnatdorchiligini bildiradi.

Организовано мероприятие, посвященное “Дню немецкого языка” в Университете мировой экономики и дипломатии
29.10.2022 2129
28 октября текущего года кафедра “Романо-германских языков” организовала мероприятие, посвященное “Дню немецкого языка в УМЭД”. В концертной программе приняли участие руководство университета, атташе по делам культуры и прессы Посольства Федеративной Республики Германия госпожа Хори Адлка, профессорско-преподавательский состав и студенты университета.
Первый проректор по делам молодежи и духовно-просветительской работе УМЭД Юсуфжанов Одил Абдугафурович в своей приветственной речи отметил то, что уделяемое внимание на сегодняшний день немецкому языку в нашем университете среди студентов растёт с каждым днём.
Концертная программа была насыщенна яркими, незабываемыми презентациями, прочтением стихотворений выдающихся немецких поэтов, народным и современными танцами, лирическими и зажигательными песнями.
Кульминацией праздника было награждение студентов изучающих немецкий язык как основной, так и второй языки “Дипломами высшей степени” в конкурсе сочинений на немецком языке.
Кафедра “Романо-германских языков” выражает благодарность всем студентам за активное участие в этом мероприятии.