Joriy yilning 28-oktabr kuni “Roman-german tillari” kafedrasi tomonidan “JIDUda Nemis tili kuni” bayramiga bag‘ishlangan tadbir tashkil etildi. Konsert dasturida universitet rahbariyati, Germaniya Federativ Respublikasi Elchixonasining madaniyat va matbuot bo‘yicha attashesi Hori Adlka xonim, universitet professor-o‘qituvchilari va talabalari ishtirok etdi.
JIDU Yoshlar bilan ishlash va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektori Yusupdjanov Odil Abdugafurovich o‘zining tabrik so‘zida universitetimizda nemis tiliga berilayotgan e’tibor kundan-kunga ortib borayotganini ta’kidladi.
Konsert dasturi yorqin, unutilmas taqdimotlar, taniqli nemis shoirlari she’rlari, milliy va zamonaviy raqslar, lirik va jo‘shqin qo‘shiqlarga boy bo‘ldi.
Bayramning kulminatsion nuqtasi asosiy va ikkinchi til sifatida nemis tilini o‘rganayotgan talabalarning nemis tilidagi insholar tanlovida “Yuqori darajali diplom” bilan taqdirlanishi bo‘ldi.
“Roman-german tillari” kafedrasi barcha talabalarga ushbu tadbirda faol ishtirok etganliklari uchun o‘z minnatdorchiligini bildiradi.

The event dedicated to the “Day of the German Language” was organized at the University of World Economy and Diplomacy
29.10.2022 2120
On October 28 this year, the Department of “Romano-Germanic Languages” organized an event dedicated to the “Day of the German Language at UWED”. The concert program was attended by the administration of the university, the attaché for culture and the press of the Embassy of the Federal Republic of Germany, Ms. Hori Adlka, the faculty and students of the university.
The First Vice-Rector for Youth Affairs and Spiritual and Educational Work of UWED Yusupdjanov Odil Abdugafurovich in his welcoming speech noted that the attention paid to the German language at our university among students is growing every day.
The concert program was full of bright, unforgettable presentations, readings of poems by prominent German poets, folk and modern dances, lyrical and incendiary songs.
The culmination of the holiday was the awarding of students studying German as the main and the second language, with “Diplomas of the highest degree” in the essay competition in German.
The Department of “Romano-Germanic Languages” expresses its gratitude to all students for their active participation in this event.