Kompyuterlashtililgan test markazi
Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti Kompyuterlashtililgan test markazi 1993-yil tashkil qilingan. Ushbu markaz faoliyati universitet miqyosida olib boriladi. Hozirgi kunga qadar universitetning barcha talabalarining o’quv fanlari bo’yicha bilimlari kompyuter yordamida test sinovidan o’tkazishda Markaz xizmatidan foydalanib kelinmoqda.
Markaz 2015-yil iyun oyida Koreya Respublikasining Xalqaro Kooperatsiya Agentligi (KOICA) yordamida qayta jihozlanib yangi zamonaviy kompyuter va dasturiy ta’minot o’rnatildi. Barcha kompyuterlar yagona tarmoqga ulangan. Test-sinovini o’tkazish jarayoni, shuningdek, video kuzatuv ostida nazorat qilinadi.
Markazda bir vaqtning o’zida 60 tagacha talaba test-sinovi topshirishi yoki o’quv laboratoriya mashg’ulotlarini olib borishi mumkin. Shu bilan birga test-sinovini o’tkazishda audio va video topshiriqlardan foydalanish mumkin.

Центр компьютеризированного тестирования
Центр компьютеризированного тестирования Университета мировой экономики и дипломатии создан в 1993 году. Деятельность Центра организована в рамках деятельности университета. Центром проводится тестирование знаний всех студентов университета по предметам с помощью компьютера.
В июне 2015 года в сотрудничестве с Международным Агентством Кооперации Республики Корея (KOICA) в Центре были установлены современные компьютеры и программное обеспечение. Все компьютеры соединены в единую сеть. Процесс проведения тестовых испытаний контролируется видеонаблюдением.
В Центре можно одновременно проводить тестовые испытания или учебные лабораторные занятия с 60 студентами. При проведении тестовых испытаний можно также использовать видео и аудио материалы.