Jinoyat ishlari boʻyicha Yakkasaroy tuman sudi tomonidan JIDUda sayyor sud majlisi oʻtkazildi
JIDU huzuridagi yuridik klinikada “Xalqaro huquq” fakulteti 2 bosqich talabalari uchun Jinoyat ishlari boʻyicha Yakkasaroy tuman sudi rahbarligida sud majlisi boʻlib oʻtdi.
“Huquq nazariyasi va davlat boshqaruvi” kafedrasi dotsenti Odil Yusufjonov tashabbusi bilan universitet talabalari uchun tashkil etilgan koʻchma sud oʻz ishini Yuridik klinika sud zalida olib bordi.
“Jinoyat huquqi” fani doirasida boʻlib oʻtgan sud majlisida Oʻzbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 104 moddasi I qismi boʻyicha jinoyat ishi koʻrib chiqildi.
Talabalar oʻzlarini qiziqtirgan savollarga ochiq sud majlisida sud raisi T. Qosimov va prokurorning katta yordamchisi S.Hasanboyev va advokat A.Toʻrayevlar hamda Yuridik klinika rahbari Z.Ubaydullayevlardan javob oldilar.

16.04.2021        5352
В Юридической клинике при УМЭД для студентов 2 курса факультета «Международное право» состоялся суд под руководством Яккасарайского суда по уголовным делам.
По инициативе и.о. доцента кафедры «Теория права и государственного управления» УМЭД Одила Юсуфжонова в судебном зале Юридической клиники при УМЭД для студентов университета организован выездной суд.
С участием студентов в рамках дисциплины «Уголовное право» состоялся судебный процесс, где рассматривалось уголовное дело по ч.1 статьи 104УК РУз.
Студенты получили ответы на интересующие их вопросы от председательствующего судьи Т.Касимова, старшего помощника прокурора С.Хасанбоева и адвоката А.Тураева в открытом судебном заседании, а также руководителя Юридической клиники З. Убайдуллаева.