Jinoyat ishlari boʻyicha Yakkasaroy tuman sudi tomonidan JIDUda sayyor sud majlisi oʻtkazildi
JIDU huzuridagi yuridik klinikada “Xalqaro huquq” fakulteti 2 bosqich talabalari uchun Jinoyat ishlari boʻyicha Yakkasaroy tuman sudi rahbarligida sud majlisi boʻlib oʻtdi.
“Huquq nazariyasi va davlat boshqaruvi” kafedrasi dotsenti Odil Yusufjonov tashabbusi bilan universitet talabalari uchun tashkil etilgan koʻchma sud oʻz ishini Yuridik klinika sud zalida olib bordi.
“Jinoyat huquqi” fani doirasida boʻlib oʻtgan sud majlisida Oʻzbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 104 moddasi I qismi boʻyicha jinoyat ishi koʻrib chiqildi.
Talabalar oʻzlarini qiziqtirgan savollarga ochiq sud majlisida sud raisi T. Qosimov va prokurorning katta yordamchisi S.Hasanboyev va advokat A.Toʻrayevlar hamda Yuridik klinika rahbari Z.Ubaydullayevlardan javob oldilar.

The Yakkasaray district criminal court held a circuit court in UWED
In the Legal Clinic at UWED for the 2nd year students of the Faculty of International Law, a trial was held under the leadership of the Yakkasaray Court of Criminal Cases.
On the initiative of the acting Associate Professor of the Department of "Theory of Law and Public Administration" of the UWED Odil Yusufzhonov in the courtroom of the Legal Clinic at UWED for the students of the University a mobile court was organized.
With the participation of students in the framework of the discipline "Criminal Law", a trial was held, where a criminal case was considered under Part 1 of Article 104 of the Criminal Code of the Republic of Uzbekistan.
Students received answers to their questions from the presiding judge T. Kasimov, senior assistant to the prosecutor S. Khasanboev and lawyer A. Turaev in an open court hearing, as well as from the head of the Legal Clinic Z. Ubaydullaev.