JIDUdagi ilk joʻshqin taasurotlarim
2019-yil 20-sentabr kuni Toshkentdagi Xalqaro Vestminster universitetida BMTning sudyalar va advokatlar mustaqilligi bo’yicha maxsus ma’ruzachisi - Diyego Garsiya-Sayan bilan uchrashuv bo’lib o’tdi. Uchrashuvda Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti professor-o’qituvchilari, magistrantlari va talabalari ishtirok etdi. Xususan, men, Jahon Iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti, “Xalqaro huquq” fakulteti 1-bosqich talabasi G’iyosov Abu Tolib Bahodirjon og’li, ham ishtirok etdim.
Bu mening oliy ta’limdagi birinchi bo’lgan ilk yorqin taasurot qoldirgan uchrashuvlardan biri bo’ldi deb faxr bilan ayta olaman. Eng muhimi, kelgusida rejalashtirayotgan ezgu maqsadlarimga katta amaliy ko’mak ko’rsatdi. O’ylaymanki, shunday uchrashuvlar, ochiq davra suhbatlari va amaliy tajribalar ko’proq tashkil etilsa, biz talabalar uchun maqsadga muvofiq bo’lar edi.

20 сентября 2019 года в Международном Вестминстерском университете в Ташкенте состоялась встреча со спецдокладчиком ООН по вопросу независимости судей и адвокатов. На встрече приняли участие профессорско-преподавательский состав, магистранты и студенты Университета мировой экономики и дипломатии. В частности, я, Гиёсов Абу Толиб Баходирович, студент 1-го курса факультета «Международное право» УМЭД, также принял участие в данном мероприятии.
Могу с гордостью сказать, что эта встреча, будучи первой в моей жизни в период получения высшего образования, произвела на меня огромное впечатление. Самое главное она оказала огромную практическую помощь в планировании и реализации моих благих намерений. Полагаю, было бы целесообразным почаще организовывать для студентов такого рода встречи, открытые диалоги по обмену опытом.