JIDUdagi ilk joʻshqin taasurotlarim
2019-yil 20-sentabr kuni Toshkentdagi Xalqaro Vestminster universitetida BMTning sudyalar va advokatlar mustaqilligi bo’yicha maxsus ma’ruzachisi - Diyego Garsiya-Sayan bilan uchrashuv bo’lib o’tdi. Uchrashuvda Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti professor-o’qituvchilari, magistrantlari va talabalari ishtirok etdi. Xususan, men, Jahon Iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti, “Xalqaro huquq” fakulteti 1-bosqich talabasi G’iyosov Abu Tolib Bahodirjon og’li, ham ishtirok etdim.
Bu mening oliy ta’limdagi birinchi bo’lgan ilk yorqin taasurot qoldirgan uchrashuvlardan biri bo’ldi deb faxr bilan ayta olaman. Eng muhimi, kelgusida rejalashtirayotgan ezgu maqsadlarimga katta amaliy ko’mak ko’rsatdi. O’ylaymanki, shunday uchrashuvlar, ochiq davra suhbatlari va amaliy tajribalar ko’proq tashkil etilsa, biz talabalar uchun maqsadga muvofiq bo’lar edi.

My first memorable impression at UWED
On September 20, 2019 at the International Westminster University in Tashkent was held meeting with the participation of the UN Special Rapporteur on the independence of Judges and Lawyers - Diego Garcia-Sayan. At the meeting attended teaching staff, masters and students of the University of World economy and Diplomacy. In particular, I, Giyosov Abu Tolib Bahodirovich, 1-st year student at the Faculty of “International law” of the UWED, also took part in this event.
I can say that this meeting, being the first in my life during the period of high education, made a huge impression on me. Most importantly, It provided great practical assistance in planning and realizing of my loyal intentions. I believe that it would be advisable to organize such kind of meetings, open dialogs on the exchange of experience for students more often.