Oʻzbekistonni yana bir bor dunyoga tanitish va oʻzbek imidjini koʻtarish maqsadida, joriy yilning 6-7-8-sentyabr kunlari Oʻzbek Xalqaro huquq assotsiatsiyasi, Oʻzbekiston Yoshlar ittifoqi Markaziy kengashi hamda Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti hamkorligida “Osiyo Yoshlar konferensiyasi” tashkil etildi va koʻtarinki ruhda oʻtkazildi.
Olti yoʻnalish boʻyicha jami delegatlar, tashkilotchilar hamda qoʻshni davlatlardan kelgan delegatlar bilan birgalikda 796 nafar Yoshlar qatnashdi. Konferensiyamizda turli xil loyihalar Yoshlarning fikri asosida yaratildi. Konferensiya davomida Qirgʻiziston Respublikasidan kelgan delegatlar vakili bilan Oʻzbek-Qirgʻiz Yoshlar konferensiyasi boʻyicha Memorandum imzolandi. Konferensiya davomida toʻqqizta yoʻnalish boʻyicha yoshlar oʻzlarining loyihalarini yaratdilar.
Birinchi oʻrin – Ekologiya yoʻnalishi, Ikkinchi oʻrin – Iqtisodiy krizis, Uchinchi oʻrin – Sogʻliq masalalari yoʻnalishlariga nasib etdi. Gʻoliblarga 5,000 000 soʻm pul mukofoti, televizor, changyutkich mashinasi tantanali ravishda topshirildi. Barcha delegatlarga Sertifikatlar taqdim etildi. Gʻolib jamoa sifatida Ekologiya yoʻnalishi delegatlariga Ekologiya partiyasining aʼzolik guvohnomalari berildi hamda Jamoatchi inspektori sifatida ishga olindilar.

The Asian Youth Conference was held on September 6-7 and 8 in partnership with the Uzbek International Law Association, the Central Council of the Youth Union of Uzbekistan and the University of World Economy and Diplomacy in order to make the world more aware of Uzbekistan and contribute to its image. It was organized and held in a spirited atmosphere. A total of 796 Youth took part such as  delegates from six areas, organizers and delegates from neighboring countries.
Various projects were created at the conference based on the ideas of the Youth. During the conference, a Memorandum of Uzbek- Kyrgyz Youth Conference was signed between the delegations. Nine directions were created their own projects during our conference.
First place - Ecology, Second - Economic Crisis, Third place - Health Issues. They were given  5 000 000 sums, a TV, a vacuum cleaner as a promise. All delegates were given Certificates. As the winning team, the Ecology Delegates were given a membership certificate by the Ecological Party and were hired as Public Inspector.