2018 yil 5-dekabr kuni JIDUda Buyuk Britaniya Vazirlar Mahkamasi Ochiq innovatsiyalar bo’limi boshlig’i Kris Uebberning "Dalillar siyosati” mavzuidagi ma'ruzasi bo’lib o’tdi.
Kris Uebber ma’ruzasini interfaol usulda olib borib, auditoriya barcha qatnashchisini dalillar to’plash, ularni qo’llash usullari, davlat boshqaruviga innovatsion usullarni joriy etish bo’yicha nutq so’zladi.
Ma’ruza davomida mutaxassis tomonidan mavzuga doir ko’plab ma’lumotlar keltirib o’tildi. Interfaol tarzda olib borilgan ma’ruzada universitet professor-o’qituvchilari hamda talabalar o’z fikr-mulohazalarini bildirdilar.
Kris Uebber uchrashuv yakunida O’zbekistonga birinchi tashrifidan juda qanoatlanganligi va talabalar yuqori darajadagi saviyasi, bilimlari bilan hayratlanganini aytib o’tdi.

Начальник отдела открытых инноваций при Кабинете Министров Великобритании Крис Уэббер посетил УМЭД
5 декабря 2018 года начальник отдела открытых инноваций при Кабинете Министров Великобритании Крис Уэббер провёл лекцию на тему «Доказательная политика».
Крис Уэббер провел лекцию интерактивным методом, в своей речи озвучил методы сбора доказательств, методы использования доказательств, а также внедрение инновационных методов в государственном управление.
В течение лекции специалист поделился опытом по данной теме. На лекции, проведённой интерактивным методом, у профессорско-преподавательского состава и студентов была возможность выразить свою точку зрения и предложения по теме лекции.
В завершении лекции Крис Уэббер отметил свою удовлетворенность от первого визита в Узбекистан, а также вдохновение от высокой степени образованности студентов.