2018-yil 13-noyabr kuni "Xalqaro huquq" fakulteti professor-o'qituvchilari uchun Toshkent davlat yuridik universiteti "Davlat huquqi va boshqaruvi" kafedrasi katta o'qituvchisi Aliyeva Kamola Ravshanovna va o'qituvchi Kosimov Botirjon Ma'rufjon o'g'li tomonidan "Ta'limda zamonaviy yondashuv" mavzusida mahorat darsi o'tkazildi.
Mashg'ulot turli savol-javoblar va ta'lim sifatini oshirish yuzasidan fikrlar almashinuvi hamda interfaol tarzda o'tkazilgani qatnashchilarda amaliy tajriba va ko'nikmalarni boyitdi.

13 ноября 2018 г. старший преподаватель Алиева Камола Равшановна и преподаватель кафедры «Государственное право и управление» Ташкентского государственного юридического университета Касымов Ботиржон Маъруфжон угли провели мастер класс для профессорско-преподавательского состава факультета «Международное право» на тему «Современнный подход в образовании».
В ходе мастер - класса были озвучены различные вопросы, на которые были даны компетентные ответы. Состоялся обмен мнениями по повышению эффективности учебного процесса, а также внедрению интерактивных методов преподавания.