Jahon Iqtisodiyoti va Diplomatiya Universitetida BMT Modeli 2018 a'lo darajada o'tkazildi!
Ochilish marosimi Universitet ma'muriyati, shuningdek O'zbekiston Respublikasidagi BMT Doimiy vakili va BMTTD Doimiy vakili Helena Freyzer ishtirokida bo'lib o'tdi.
Ikki kun davomida 5 ta organda ish olib borildi:
- Bosh Assambleya
- Iqtisodiy va Ijtimoiy Kengash
- BMT-Ayollar
- Xavfsizlik Kengashi
- Xalqaro Sud (O'zbekistonda o'tkazilgan BMT Modellari tarixida birinchi bor)
Dolzarb mavzular yuzasidan qizg'in muhokamalar va munozaralar, mavjud muammolarga yechim izlash, hissiyotga boy chiqishlar va bahslar, g'ayrat va shijoat qaynagan onlar – bularning bari Anjumanning ajralmas qismiga aylandi.
Anjumanning yopilish marosimi uchinchi kuni bo'lib o'tdi. O'zida chuqur ma'no jamlagan, marosim uchun maxsus tayyorlangan sahnadagi hikoya tomoshabinlarning gulduros olqishlariga sazovor bo'ldi. Aktyorlarning asar mazmunini tomoshabinlarga yetkazishdagi xizmatlari alohida e'tirof etildi.
Tadbir davomida quyidagi uch nominatsiya g'oliblari ham taqdirlandilar:
- Best Position Paper
- Best Delegate
- Best MUN Freshman
Anjumanning barcha qatnashchilarini tadbirning muvaffaqiyatli o'tgani bilan tabriklaymiz! Tadbirda namoyon etilgan yuqori ruh ularni hech qachon tark etmasligini tilaymiz!

Модель ООН 2018 в Университете мировой экономики и дипломатии прошла на ура!
Церемония открытия состоялась при участии администрации Университета, а также Постоянного координатора ООН и Постоянного представителя ПРООН в Республике Узбекистан - Хелены Фрейзер.
В течение 2 дней работа шла в 5 комитетах:
- Генеральная Ассамблея
- ЭКОСОС
- ООН Женщины
- Международный Суд
- Совет Безопасности.
Бурные обсуждения и дебаты на актуальные темы, поиск решений существующих проблем, невероятные эмоции и заряд энергии - всё это стало неотъемлемой частью Конференции!
Церемония закрытия конференции состоялась на 3 день. Актёры погрузили зрителей в интересную историю с глубоким смыслом. Во время мероприятия были также награждены победители 3х номинаций:
- Best Position Paper
- Best Delegate
- Best MUN Freshman.
Поздравляем всех участников Конференции с успешным проведением мероприятия! Желаем продолжать в том же духе и не терять энтузиазма!