AQShning O'zbekistondagi Favqulodda va muxtor elchisi bilan uchrashuv
Joriy yilning 6-oktabr kuni, JIDUda rektor A.Djumanov va AQShning O'zbekistondagi Favqulodda va muxtor elchisi Pamela Spratlenning uchrashuvi bo'lib o'tdi.
Uchrashuv davomida A.Djumanov JIDUning xorijiy davlatlardagi ilmiy-tadqiqot institutlari bilan bo’lgan xalqaro hamkorlikning holati haqida qisqacha so'zlab berdi, shu jumladan Yaponiya, Janubiy Koreya, Buyuk Britaniya va Rossiya. Shu nuqtai nazardan, Amerika universitetlari va "ilmiy markazlar" bilan ilmiy aloqalarni o'rnatish va rivojlantirishga qiziqish bildirildi.
Uchrashuvdan so'ng P. Spratlen "Diplomatiya san'ati" mavzusida talabalar uchun ma'ruza o’qidi.
Tadbir yakunida tomonlar ushbu uchrashuv tashkillashtirilgani uchun minnatdorchilik izhor etdilar va sovg'alar bilan almashdilar.

Meeting with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the United States in Uzbekistan
On October 6, 2017 rector A.Djumanov met with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the USA to Uzbekistan Pamela Spratlen.
During the meeting A.Djumanov briefly spoke about the state of international cooperation of UWED with scientific educational and research institutions of foreign countries, including Japan, South Korea, Great Britain and Russia. In this context, an interest in establishing and developing academic and scientific ties with American universities and "think tanks" was expressed.
After the meeting, P. Spratlen conducted a lecture for students on the topic of "The Art of Diplomacy".
At the end of the event the parties expressed their gratitude for organizing this meeting and exchanged souvenirs.