AQShning O'zbekistondagi Favqulodda va muxtor elchisi bilan uchrashuv
Joriy yilning 6-oktabr kuni, JIDUda rektor A.Djumanov va AQShning O'zbekistondagi Favqulodda va muxtor elchisi Pamela Spratlenning uchrashuvi bo'lib o'tdi.
Uchrashuv davomida A.Djumanov JIDUning xorijiy davlatlardagi ilmiy-tadqiqot institutlari bilan bo’lgan xalqaro hamkorlikning holati haqida qisqacha so'zlab berdi, shu jumladan Yaponiya, Janubiy Koreya, Buyuk Britaniya va Rossiya. Shu nuqtai nazardan, Amerika universitetlari va "ilmiy markazlar" bilan ilmiy aloqalarni o'rnatish va rivojlantirishga qiziqish bildirildi.
Uchrashuvdan so'ng P. Spratlen "Diplomatiya san'ati" mavzusida talabalar uchun ma'ruza o’qidi.
Tadbir yakunida tomonlar ushbu uchrashuv tashkillashtirilgani uchun minnatdorchilik izhor etdilar va sovg'alar bilan almashdilar.

Встреча с Чрезвычайным и Полномочным Послом США в Узбекистане
6 октября с.г. в УМЭД проведена встреча ректора УМЭД А.Джуманова с Чрезвычайным и Полномочным Послом США в Узбекистане Памелой Спратлен.
В ходе данной встречи А.Джуманов кратко рассказал о состоянии международного сотрудничества УМЭД с научно-образовательными и исследовательскими учреждениями зарубежных государств, в т.ч. Японии, Юж.Кореи, Великобритании и России. В данном контексте выражена заинтересованность в установлении и развитии научно-академических связей с американскими вузами и «мозговыми центрами».
После встречи с ректором УМЭД, П.Спратлен провела лекцию для студентов на тему «Искусства дипломатии».
В завершении мероприятия стороны выразили благодарность за организацию данной встречи и обменялись памятными сувенирами.