2017-yilning 7-sentabr kuni JIDUda BMTning Inson huquqlari bo‘yicha Oliy komissarining Markaziy Osiyo bo‘yicha mintaqaviy vakili Rishard Komenda bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
R.Komenda universitet talabalariga “Inson huquqlari asoslari” mavzusida ma’ruza o‘qidi. O‘z nutqida, ekspert inson huquqlari sohasidagi mavjud universal yuridik kafolatlar hamda bu boradagi asosiy manbalar tarixi yuzasidan ishtirokchilarga ma'lumot berdi.
Ma’ruza yakunida talabalar o‘zlarini qiziqtirgan barcha savollarga javob olganlaridan so‘ng, rektor A.Djumanov oliy martabali mehmonga qiziqarli va foydali ma’ruza uchun minnatdorchilik bildirdi.

Meeting with the Regional Representative of the United Nations High Commissioner for Human Rights for Central Asia
07.09.2017 20699
On September 7, 2017, the University of World Economy and Diplomacy hosted a meeting with the Regional Representative of the United Nations High Commissioner for Human Rights for Central Asia, Richard Komenda, who is in Tashkent on an official visit.
R. Komenda delivered a lecture on the topic "Fundamentals of human rights". In his report, the expert informed the participants about universal legal guarantees, the main sources and history of the development of human rights.
At the end of the lecture, students were given the opportunity to ask questions, after which rector A. Djumanov thanked the distinguished guest for an interesting and useful lecture.