2017 yil 21 may kuni Jahon Iqtisodiyoti va Diplomatiya universitetida Xalqaro iqtisodiy munosabatlar fakulteti 3 bosqich talabalari tashabbusi bilan tashkil etilgan “UWED Football League” (UFL) fakultetlararo futbol musobaqasida yakuniy tur uchrashuvlari bo’lib o’tdi. 17 turdan tashkil topgan “UFL” musobaqasi o’zining yuqori saviyada tashkil etilgani, ko’pgina jamoalar qatnashganligi va futbol sport turining yoshlar o’rtasida yanada rivoj topishiga katta turtki bo’lgani bilan ajralib turdi. Yakuniy tur uchrashuvlarining markaziy (norasmiy final) o’yinida, Xalqaro iqtisodiy munosabatlar fakultetining 3 bosqich talabalaridan tashkil topgan 2 ta jamoa “IER – 2014” va “Ekonomist” jamoalari uchrashib, musobaqa g’olibini aniqladilar. Murosasiz kechgan bahsda har ikkala jamoalar o’zining yuqori futbol mahoratlarini namoyish etib, qizg’in kechgan o’yinda 7-7 hisobada durang  natija qayd etildi. 17 tur natijalariga ko’ra, faxriy o’rinlarni ya’ni “Ardus” jamoasi 38 ochko jamg’arib 3-o’rinni, “Ekonomist” jamoasi 39 ochko jamg’arib 2-o’rinni va “IER – 2014” jamoasi 41 ochko bilan musobaqa g’olibligini qo’lga kiritdilar. To’liq musobaqa jadvali natijalarini uwed.uz saytidan olishingiz mumkin.
2017 yil 27 may kuni soat 12:00 da Jahon Iqtisodiyoti va Diplomatiya universitetining faollar zalida “UFL” musobaqasi g’oliblarini taqdirlash marosimi bo’lib o’tadi.

The last matches of an inter-faculty “UWED Football League” (UFL)
On May 21, 2017 the last matches of an inter-faculty football league called “UWED Football League” (UFL) were held at the initiative of third-year students of the faculty of International Economic Relations. The “UFL” competition consisting of 17 rounds was organized in a high level gathering a big number of teams. This event plays a significant role in developing sport among the youth. In one of the final central matches, the strongest teams were defined by the teams "IER-2014" and "Economist". Both teams perfectly demonstrated their football skills in this match and eventually played a draw (7-7). According to the results of the past 17 rounds, teams such as IER-2014 (41 points), Ardus (38 points) and Economist (39 points) divided the first three places among themselves respectively. You can view the league table with the points scored by teams on the official website of our university www.uwed.uz.
The awarding ceremony for the winners of the UFL football league will be held on May 27 at 12 p.m. in the UWED assembly hall (building A).