Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida Diplomatic World nashri rahbariyati bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi
09.07.2023 3047
Joriy yilning 8-iyul kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida 2023-yilgi prezidentlik saylovlarida xalqaro kuzatuvchi sifatida ishtirok etayotgan Belgiyaning “Diplomatic World” jurnali bosh direktori Barbara Ditrix va mazkur nashrning loyiha rahbari Alberto Turkstra bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Tadbirda JIDUdan Xalqaro munosabatlar kafedrasi mudiri Ulug‘bek Xasanov hamda OAV va nashriyot bo‘limi boshlig‘i Baxtiyor Xasanovlar ishtirok etdi.
Mehmonlar mamlakatimizdagi joriy saylov kampaniyasiga tayyorgarlik va uning borishi haqida o‘z taassurotlari bilan o‘rtoqlashdilar, shuningdek, keng ko‘lamli islohotlar, jamiyatimizning o‘zgaruvchan roli va siyosiy faolligini, mintaqaviy va xalqaro jarayonlardagi respublikaning nufuzini, ochiqlik siyosati va hozirgi xalqaro munosabatlarning bir qator hayotiy masalalari bo‘yicha davlatning konstruktiv pozitsiyasini yuqori baholadilar.
Mehmonlarga akademik va ilmiy ishlanmalarning ustuvor yo‘nalishlari, universitetning ilmiy salohiyatini oshirish darajasi va mohiyati, jahonning yetakchi tahliliy-ta’lim markazlari va muassasalari bilan hamkorlik bazasini kengaytirish haqida ma’lumot berildi.
O‘z navbatida “Diplomatik world” vakillari o‘z xalqaro nashrlarining o‘ziga xos xususiyatlari, joriy prezidentlik saylovlari bo‘yicha materiallarni o‘z jurnallari sahifalarida tayyorlash rejalari haqida so‘zlab berdilar, JIDU “Xalqaro munosabatlar” ilmiy jurnali bilan hamkorlik qilishga qiziqish bildirdilar hamda uchrashuv va foydali fikr almashish uchun minnatdorchilik bildirdi.

В Университете мировой экономики и дипломатии состоялась встреча с руководством издания Diplomatic World
09.07.2023 3046
8 июля текущего года В Университете мировой экономики и дипломатии состоялась встреча с генеральным директором бельгийского журнала “Diplomatic World” Барбарой Дитрих и проект-менеджером данного издания Альберто Туркстра, принимающими участие в качестве международных наблюдателей на предстоящих президентских выборах.
Со стороны УМЭД в мероприятии участвовали заведующий кафедрой Международных отношений Улугбек Хасанов и руководитель отдела средств массовой информации и издательства Бахтиер Хасанов.
Гости поделились своими впечатлениями о подготовке и ходе нынешней предвыборной кампании в нашей стране, а также дали высокую оценку масштабным реформам, меняющейся роли и политической активности нашего социума, авторитета республики в региональных и международных процессах, политики открытости и конструктивной позиции государства по целому ряду жизненно важных вопросов нынешних международных отношений.
Гости были проинформированы о приоритетах академического и научно-исследовательского развития, уровне и характере совершенствования исследовательского потенциала университета, расширении партнерской базы с ведущими аналитическими и образовательными центрами и институтами мира.
В свою очередь, представители “Diplomatic World” рассказали о специфике деятельности собственного международного издания, планах подготовки материалов о нынешних президентских выборах на страницах своего журнала, выразили заинтересованность в сотрудничестве с научным журналом “Международные отношения” УМЭД и поблагодарили за возможность встречи и полезный обмен мнениями.