Joriy yilning 7-iyul kuni Oliy Majlis Senati Raisining birinchi o‘rinbosari Sodiq Safoyev 9-iyul kuni bo‘lib o‘tadigan O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti saylovida xalqaro kuzatuvchi sifatida ishtirok etish uchun mamlakatimizga kelgan Amerika-O‘zbekiston savdo palatasi raisi, “White&Case” huquq firmasi hamkori Kerolin Lemm bilan uchrashdi.
Muloqot chog‘ida Kerolin Lemm O‘zbekistonga oldin ham kelganini va so‘nggi yillarda mamlakatda katta o‘zgarishlar yuz berganiga guvoh bo‘lganini taʼkidladi. Prezident Sh.Mirziyoyev rahbarligida amalga oshirilayotgan islohotlarning muvaffaqiyatlarini yuqori baholadi.
O‘z navbatida, Sodiq Safoyev yangi tahrirda qabul qilingan Konstitutsiya normalarini insonlar hayotida to‘liq aks ettirish borasida atroflicha ishlar olib borilayotgani, davlat rahbarining tashabbusi bilan ijtimoiy taʼminot sohasida chuqur va puxta o‘ylangan siyosat amalda bo‘layotganiga alohida urg‘u berdi.
Uchrashuvda mamlakatlarimiz korxonalari o‘rtasidagi amaliy hamkorlikni kengaytirish va qo‘shma kooperatsiya loyihalarini ilgari surish yuzasidan fikr almashildi.

7 июля текущего года первый заместитель Председателя Сената Олий Мажлиса Содык Сафоев провёл встречу с председателем Американо-Узбекской торговой палаты, партнером юридической фирмы «White&Case» Кэролин Лэмм, прибывшей в нашу страну для участия в качестве международного наблюдателя в предстоящих 9 июля досрочных выборах Президента Узбекистана.
В ходе беседы Кэролин Лэмм отметила, что приезжает в Узбекистан не в первый раз, и видит, что за последние годы в стране произошли большие изменения. Она высоко оценила успехи, которые демонстрирует реформы, проводимые под руководством Президента Ш.Мирзиёева.
В свою очередь, Содык Сафоев подчеркнул, что по инициативе главы государства реализуется глубокая и продуманная политика в сфере социального обеспечения, проводится комплексная работа по отражению в жизни людей норм новой редакции Конституции.
На встрече состоялся обмен мнениями по вопросам дальнейшего расширения практического сотрудничества и продвижения совместных проектов кооперации между предприятиями наших стран.
Кэролин Лэмм выразила уверенность, что предстоящее голосование на досрочных выборах Президента будет организовано на принципах открытости и прозрачности.