Joriy yilning 7-iyul kuni Oliy Majlis Senati Raisining birinchi o‘rinbosari Sodiq Safoyev 9-iyul kuni bo‘lib o‘tadigan O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti saylovida xalqaro kuzatuvchi sifatida ishtirok etish uchun mamlakatimizga kelgan Amerika-O‘zbekiston savdo palatasi raisi, “White&Case” huquq firmasi hamkori Kerolin Lemm bilan uchrashdi.
Muloqot chog‘ida Kerolin Lemm O‘zbekistonga oldin ham kelganini va so‘nggi yillarda mamlakatda katta o‘zgarishlar yuz berganiga guvoh bo‘lganini taʼkidladi. Prezident Sh.Mirziyoyev rahbarligida amalga oshirilayotgan islohotlarning muvaffaqiyatlarini yuqori baholadi.
O‘z navbatida, Sodiq Safoyev yangi tahrirda qabul qilingan Konstitutsiya normalarini insonlar hayotida to‘liq aks ettirish borasida atroflicha ishlar olib borilayotgani, davlat rahbarining tashabbusi bilan ijtimoiy taʼminot sohasida chuqur va puxta o‘ylangan siyosat amalda bo‘layotganiga alohida urg‘u berdi.
Uchrashuvda mamlakatlarimiz korxonalari o‘rtasidagi amaliy hamkorlikni kengaytirish va qo‘shma kooperatsiya loyihalarini ilgari surish yuzasidan fikr almashildi.

On July 7 of this year, the First Deputy Chairman of the Senate of the Oliy Majlis, Sodyq Safoev met the Chairman of the American-Uzbekistan Chamber of Commerce and a partner at the White&Case law firm, Carolyn Lemm who came to our country as an international observer to participate in the presidential election of the Republic of Uzbekistan, which will be held on July 9.
During the conversation, Carolyn Lemm noted that she had been to Uzbekistan before and witnessed the great changes that have taken place in the country in recent years. She highly praised the success of the reforms implemented under the leadership of President Sh.Mirziyoev.
On his part, Sodyq Safoev emphasized that comprehensive work is being carried out to fully reflect the norms of the Constitution adopted in the new version in people’s lives, and a deep and well-thought-out policy in the field of social security is being implemented at the initiative of the head of state.
At the meeting, opinions were exchanged regarding the expansion of practical cooperation between the enterprises of our countries and the promotion of joint cooperation projects.
Carolyn Lemm expressed confidence that the voting process in the presidential election will be organized on the basis of the principles of openness and transparency.