Alisher Navoiy ijodi mangu barhayot
2017yil 9 fevral kuni JIDU axborot resurs markazida “O`zbek va rus tillari” kafedrasi va xotin-qizlar qo`mitasi ishtirokida talabalar bilan “Alisher Navoiy ijodi mangu barhayot” mavzusida davra suhbati bo`lib o`tdi.
Davra suxbatida xotin-qizlar qo`mitasi raisi professor E.Sultanova, “O`zbek va rus tillari ” kafedrasi dotsentlari Sh.Normatova va M.Abduraxmonova, ARM direktori I.Klimitenko, xodimlar va universitet talabalari qatnashdilar.
Alisher Navoiyning xayoti va ijodidagi qiziqarli faktlar haqida dotsent Sh.Normatovaning ma’ruzasi tinglandi va qizg’in savol-javob bo`lib o`tdi. Talabalarga Navoiyning asarlarini o`qish, chuqur o`rganish tavsiya etildi.

9 февраля 2017 года в информационно-ресурсном центре УМЭД состоялась встреча на тему «Творчество Алишера Навои - вечно», посвященное 576-летию со дня рождения Алишера Навои.
Участниками встречи были преподаватель кафедры «Узбекского и русского языков» доцент М.Абдурахманова, доцент Ш.Норматова, председатель Комитета женщин Университета профессор Э.Султанова, директор Информационно-ресурсного центра И.Климитенко и студенты всех факультетов.
Был представлен весьма интересный доклад Ш.Норматовой о жизни и творчестве Алишера Навои, являющегося вершиной многовековой истории нашей литературы и вечным духовным источником для народа.
Встреча оставила хорошее впечатление у присутствовавших и обозначила практическое воплощение слов великого поэта и мыслителя, чьи творения и сегодня служат маяком духовности.