BMTning Jenevadagi bo‘linmasi direktori Tatyana Valovaya Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetiga tashrif buyurdi
06.12.2022 1870
Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida joriy yilning 5-dekabr kuni Birlashgan Millatlar Tashkiloti Bosh kotibining o‘rinbosari va Jenevadagi bo‘linmasi direktori Tatyana Valovayaning “2030 - yilgacha bo‘lgan davrda barqaror rivojlanish sohasining kun tartibi” mavzusida ma’ruzasi bo‘lib o‘tdi.
JIDUda bo‘lib o‘tgan ma’ruzada universitetning yetakchi mutaxassislari, Barqaror rivojlanish milliy maqsadlariga erishish uchun mas’ul vazirlik va idoralar hamda xalqaro tashkilotlar ekspertlari ishtirok etdi. Shuningdek, Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida Barqaror rivojlanish milliy maqsad va vazifalarini ilmiy-uslubiy yo‘nalishlar orqali samarali amalga oshirishga ko‘maklashishni maqsad qilgan universitet qoshida ochilgan Istiqbolli xalqaro tadqiqotlar instituti Barqaror rivojlanish muammolarini o‘rganish markazi ekstpertlarining taqdimoti bo‘lib o‘tdi.
Tatyana Valovayayning mamlakatimizga tashrifi 4-6-dekabr kunlariga rejalashtirilgan bo‘lib, tashrif doirasida 6-dekabr kuni Toshkentda o‘tkaziladigan “Zo‘ravonlikka qarshi kurashishni institutsionallashtirish, OAVda gender sezgir tasvirlarni yaratish” mavzusidagi xalqaro konferensiyada qatnashishi rejalashtirilgan.

On December 5 of this year Tatiana Valovaya, the Director-General of the United Nations Office in Geneva, delivered a lecture on the topic "Sustainable development agenda until 2030" at the University of World Economy and Diplomacy.
Leading specialists of the university, ministries and agencies responsible for achieving the national goals of sustainable development, and experts of international organizations took part in the lecture held at the UWED. In addition, a presentation of the specialists of the Prospective International Studies' Center for the Study of the Problems of Sustainable Development, which was established within the university. The Center seeks to support the effective implementation of the national goals and tasks of sustainable development through scientific and methodological means.
Tatiana Valovaya's visit to our country is planned for December 4-6, and as part of the visit, it is scheduled that she would participate in the international conference on "Institutionalization of anti-violence, creation of gender sensitive images in mass media" taking place in Tashkent on December 6.