Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetining Executive Education fakultetida “Zamonaviy sanoat siyosati” oʻquv dasturi boshlandi
23.11.2022 1560
Joriy yilning 21-25-noyabr kunlari Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetining Executive Education (Oliy boshqaruv taʼlimi) fakulteti Italiyaning LUISS biznes maktabi bilan hamkorlikda “Zamonaviy sanoat siyosati” oʻquv dasturini boshladi.
LUISS biznes maktabi Executive Education yoʻnalishida dunyoning eng ilgʻorlar qatoriga kiradi. LUISS Italiyaning eng yetakchi taʼlim muassasasi va elita taʼlim maktabi sifatida koʻp martalab tan olingan ( Golden BIP mukofoti, EQUIS sertifikati).
Dasturda anʼanaviy va zamonaviy sanoat siyosatlari, rejalashtirish usullari, barqaror sanoat rivojlantirish yoʻllari, sanoat siyosatini olib borishda xavflarni oldini olish masalalari koʻrib chiqiladi. Bunda Yevropa ittifoqi sanoat siyosati, Italiya sanoatining tiklanishi, Yaponiya, Singapur sanoat siyosatlari va boshqa halqaro tajriba oʻrganiladi.
Barqaror rivojlanishni boshqarish va raqobat strategiyalari sohasida xalqaro miqyosda tan olingan mutaxassis, LUISS biznes maktabining Iqtisodiyot fakulteti professori Matteo Djuliano Karoli dasturni olib boradi. U LUISS biznes maktabining amaliy tadqiqotlar markazi boshqaradi va nufuzli halqaro nashrlarda koʻplab maqolalar muallifi.
Dasturda Oʻzbekiston vazirliklari va davlat muassasalarining, shahar va tumanlarining rahbarlari, yirik davlat va xususiy kompaniyalarning top-menedjerlari ishtirok etmoqda.
Oʻquv jarayoni Oʻzbekiston tajribasidan kelib chiqqan holda xalqaro amaliyotdan misollar (keyslar) asosida interfaol seminarlar va munozaralar shaklida oʻtkaziladi.

С 21 по 25 ноября т.г. на факультете Executive Education  (Образование для руководителей) Университета мировой экономики
и дипломатии (УМЭД) совместно с Бизнес школой LUISS (Италия) проходит образовательная программа «Современная промышленная политика» в рамках совместного пилотного проекта Агентства развития государственной службы при Президенте Республики Узбекистан и УМЭД.
Бизнес-школа LUISS является одним из мировых лидеров в сфере Executive Education, неоднократно признавалась лучшим учебным заведением Италии и школой элитного образования (награды Golden BIP, международный сертификат EQUIS).
В рамках программы предусмотрено изучение традиционных и современных направлений промышленной политики, методов планирования и устойчивого промышленного развития, управления рисками на примере промышленной политики ЕС, плана индустриального восстановления и устойчивости Италии, особенностей промышленного развития Японии, Сингапура и другого международного опыта.
В качестве ведущего эксперта приглашен профессор факультета экономики Университета LUISS, директор Центра прикладных исследований Маттео Джулиано Кароли (Matteo Giuliano Caroli), признанный специалист в области управления, устойчивого развития и конкурентных стратегий, автор многочисленных статей в престижных международных изданиях.
В программе принимают участие руководители министерств и ведомств, городов и районов, топ-менеджеры крупных государственных и частных компаний Узбекистана.
Учебный процесс будет проходить в форме интерактивных семинаров и дискуссий, на основе примеров (кейсов) из международной практики исходя из опыта Узбекистана.