Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetining Executive Education fakultetida “Zamonaviy sanoat siyosati” oʻquv dasturi boshlandi
23.11.2022 1560
Joriy yilning 21-25-noyabr kunlari Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetining Executive Education (Oliy boshqaruv taʼlimi) fakulteti Italiyaning LUISS biznes maktabi bilan hamkorlikda “Zamonaviy sanoat siyosati” oʻquv dasturini boshladi.
LUISS biznes maktabi Executive Education yoʻnalishida dunyoning eng ilgʻorlar qatoriga kiradi. LUISS Italiyaning eng yetakchi taʼlim muassasasi va elita taʼlim maktabi sifatida koʻp martalab tan olingan ( Golden BIP mukofoti, EQUIS sertifikati).
Dasturda anʼanaviy va zamonaviy sanoat siyosatlari, rejalashtirish usullari, barqaror sanoat rivojlantirish yoʻllari, sanoat siyosatini olib borishda xavflarni oldini olish masalalari koʻrib chiqiladi. Bunda Yevropa ittifoqi sanoat siyosati, Italiya sanoatining tiklanishi, Yaponiya, Singapur sanoat siyosatlari va boshqa halqaro tajriba oʻrganiladi.
Barqaror rivojlanishni boshqarish va raqobat strategiyalari sohasida xalqaro miqyosda tan olingan mutaxassis, LUISS biznes maktabining Iqtisodiyot fakulteti professori Matteo Djuliano Karoli dasturni olib boradi. U LUISS biznes maktabining amaliy tadqiqotlar markazi boshqaradi va nufuzli halqaro nashrlarda koʻplab maqolalar muallifi.
Dasturda Oʻzbekiston vazirliklari va davlat muassasalarining, shahar va tumanlarining rahbarlari, yirik davlat va xususiy kompaniyalarning top-menedjerlari ishtirok etmoqda.
Oʻquv jarayoni Oʻzbekiston tajribasidan kelib chiqqan holda xalqaro amaliyotdan misollar (keyslar) asosida interfaol seminarlar va munozaralar shaklida oʻtkaziladi.

Executive Education of the University of World Economy and Diplomacy launched an educational program «Contemporary Industrial Policy»
23.11.2022 1558
The Department of Executive Education of the University of World Economy and Diplomacy (UWED) jointly with LUISS Business School (Italy) is delivering an educational program «Contemporary Industrial Policy» from 21st to 25th of November, 2022.
The program is part of a pilot joint project with the Agency for Development of Civil Service under the President's office. Senior officials from central government agencies and regional authorities, as well as senior executives of public and private companies of Uzbekistan will attend the program.
LUISS Business School is among recognized leaders in Executive Education and it has been continuously honored as Italy's Best University and a School of Elite Education (Golden BIP award, EQUIS international certification).
The program is intended to present to participants different concepts and international practices. The topics will cover Traditional and Contemporary approaches to industrial policy, Industrial policies for sustainable development, Clusters and cluster organizations in Europe, the EU resilience strategy and the Italian National recovery and resilience plan, cases of Japan’s and Singapore’s industrial development.
An internationally recognized expert in the field of management, sustainable development and competitive strategies, professor of the Faculty of Economics of LUISS Business School Matteo Giuliano Caroli will deliver the program. Mr. Caroli is also a director of the Center for Applied Research and author of numerous articles in prestigious international editions.
The educational process will take place in the form of interactive seminars and discussions, based on cases from international practice.