«Sog'lom avlod uchun» hukumatga qarashli bo'lmagan xalqaro hayriya fondi – fuqarolik jamiyatidagi muhim institut sifatida» mavzusidagi master-klass
20.01.2017 32968
2017 yil 19 yanvar kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetining faollar zalida «Fuqorolik jamiyati: O'zbekistonda demokratik jamiyat qurish nazariyasi va amaliyoti» fani doirasida (Ma'ruzachi IGF kadefrasi professori E.S.Sultanova) «Sog'lom avlod uchun» hukumatga qarashli bo'lmagan xalqaro hayriya fondi – fuqarolik jamiyatidagi muhim institut sifatida» mavzusidagi master-klass darsi bo'lib o'tdi. Unda «Sog'lom avlod uchun» nomli hukumatga qarashli bo'lmagan xalqaro hayriya fondi raisi, O'zbekiston Respublikasi Tibbiyot sohasida xizmat ko'rsatgan tashkilotchi, tibbiyot fanlari nomzodi, oliy toifali shifokor Svetlana Tursunxodjaevna Inamova nutq so'zladi.
Master-klass shaklida bo'lib o'tgan darsda JIDU professor-o'qituvchilari, doktorantlar, «Xalkaro munosabatlar», «Xalkaro huquq», «Xalqaro iqtisodiy munosabatlar» talabalari ijtirok etdi.
Dars davomida turli interfaol usullardan, jumladan videofilm, prezentatsiyalardan foydalanildi.
Ushbu master-klass «Xalqaro munosabatlar» fakultetining «Ijtimoiy-gumanitar fanlar» kafedrasi tomonidan tashkillashtirildi.

Мастер-класс на тему «Международный неправительственный Фонд «Соглом авлод учун» - важный институт гражданского общества»
20.01.2017 32967
19 января 2017 года в Актовом зале Университета мировой экономики и дипломатии в рамках дисциплины «Гражданское общество: Теория и практика построения демократического общества в Узбекистане» (лектор профессор кафедры «Социально-гуманитарные науки» Султанова Э.С.) состоялся Мастер-класс на тему «Международный неправительственный Фонд «Соглом авлод учун» - важный институт гражданского общества», на который была приглашена председатель правления МНБФ «Соглом авлод учун», Заслуженный организатор здравоохранения Республики Узбекистан, кандидат медицинских наук, врач высшей категории Инамова Светлана Турсунходжаевна.
На мастер-классе присутствовали профессорско-преподавательский состав, научные сотрудники, студенты всех факультетов.
Занятие прошло интересно, с использованием новых информационных технологий. Был прдемонстрирован видеофильм о деятельности фонда. Организатором мастер-класса выступила кафедра «Социально-гуманитарные науки» факультета «Международные отношения».