«Sog'lom avlod uchun» hukumatga qarashli bo'lmagan xalqaro hayriya fondi – fuqarolik jamiyatidagi muhim institut sifatida» mavzusidagi master-klass
20.01.2017 32968
2017 yil 19 yanvar kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetining faollar zalida «Fuqorolik jamiyati: O'zbekistonda demokratik jamiyat qurish nazariyasi va amaliyoti» fani doirasida (Ma'ruzachi IGF kadefrasi professori E.S.Sultanova) «Sog'lom avlod uchun» hukumatga qarashli bo'lmagan xalqaro hayriya fondi – fuqarolik jamiyatidagi muhim institut sifatida» mavzusidagi master-klass darsi bo'lib o'tdi. Unda «Sog'lom avlod uchun» nomli hukumatga qarashli bo'lmagan xalqaro hayriya fondi raisi, O'zbekiston Respublikasi Tibbiyot sohasida xizmat ko'rsatgan tashkilotchi, tibbiyot fanlari nomzodi, oliy toifali shifokor Svetlana Tursunxodjaevna Inamova nutq so'zladi.
Master-klass shaklida bo'lib o'tgan darsda JIDU professor-o'qituvchilari, doktorantlar, «Xalkaro munosabatlar», «Xalkaro huquq», «Xalqaro iqtisodiy munosabatlar» talabalari ijtirok etdi.
Dars davomida turli interfaol usullardan, jumladan videofilm, prezentatsiyalardan foydalanildi.
Ushbu master-klass «Xalqaro munosabatlar» fakultetining «Ijtimoiy-gumanitar fanlar» kafedrasi tomonidan tashkillashtirildi.

An open master-class on the topic: “International Non-governmental Foundation «Soglom Avlod Uchun »
On January 19, 2017 in the Main Hall of the University of World Economy and Diplomacy an open master-class on the topic: “International Non-governmental Foundation «Soglom Avlod Uchun » is an important institution of civil society” was delivered. The lecture was held by the professor Sultanova E.S. in the frame of the course “Civil Society: Theory and Practice of building of Democratic Society”. The Chairperson of the Board of International non-governmental Fund " Soglom Avlod Uchun ", Honored organizer of Healthcare of the Republic of Uzbekistan Uzbekistan, PhD, doctor of the highest category Inamova Svetlana Tursunkhodjaenva was invited as a Guest Co-Lecturer.
This open master-class was attended by the faculty members, researchers, students of International Relations, International Law, and International Economic Relations. The lecture was interesting. The listeners were demonstrated power point presentation as well as video where activity of the Fund found its complete reflection.
An open-master class was organized by "Social and Humanities" Department of the Faculty "International Relations".