Joriy yilning 29 iyun - 1 iyul kunlari Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti «Xalqaro munosabatlar» kafedrasi mudiri U.A. Xasanov, yetakchi ilmiy xodim hamda «Knowledge Hub UniCEN» loyihasining JIDU dagi koordinatori A.A. Umarov, Ilmiy bo'lim boshlig'i R.A. Ernazarov, PhD doktoranti M.M. Nurmetova va PhD doktoranti I.N. Gafarov Qozog'istonning Olmaota shahriga tashrif buyurishdi.
Ushbu safar «Knowledge Hub UniCEN» loyihasi doirasida tashkil etilib, uning maqsadi Qozog'istonning yetakchi universitetlari bilan hamkorlik aloqalarini yo`lga qo`yishdan iborat edi.
Safar davomida JIDU delegatsiyasi Narxoz universiteti, Al-Farobiy nomidagi Qozog'iston milliy universiteti va Qozoq-Nemis universiteti (KDU) ga tashrif buyurdi. Narxoz universiteti Xalqaro bo'limi boshlig'i va «Knowledge Hub UniCEN» loyihasi direktori, Pitsburg universiteti professori Jennifer Murtazashvili bilan; Narxoz universiteti Huquq va davlat boshqaruvi Oliy maktabi rahbariyati va professor-o'qituvchilari bilan; Qozog'iston milliy universiteti «Xalqaro munosabatlar» fakulteti dekani, Ilmiy va xalqaro aloqalar bo'yicha dekan muovini, «Xalqaro munosabatlar va jahon iqtisodiyoti» kafedrasi mudiri va professor-o'qituvchilari bilan uchrashuvlar bo'lib o'tdi.
Mazkur uchrashuvlar davomida tomonlar Markaziy Osiyo davlatlarining oliy o'quv yurtlari va akademik doiralari o'rtasida hamkorlik darajasi ancha sustligini e`tirof etib, tegishli oliy o'quv yurtlari o'rtasida hamkorlik o'rnatish, o'qitish va ilmiy-tadqiqot faoliyati hamda ilmiy ishlar yozish sohasida tajriba almashish, shuningdek, mehmon ma'ruzalarini tashkil etish to'g'risida kelishib oldilar.

On June 29 - July 1, 2022, Head of “International Relations” Department of the University of World Economy and Diplomacy U.A.Khasanov, Fellow researcher and coordinator of the «Knowledge Hub UniCEN» project from UWED A.A. Umarov, Head of Scientific Department R.A. Enazarov, PhD Doctoral student M.M.Nurmetova and PhD Doctoral student I.N.Gafarov visited Almaty, Kazakhstan.
The trip was organized in the framework of the «Knowledge Hub UniCEN» project. The purpose of this trip was to establish cooperation and sustainable partnership with leading Kazakh universities.
During the stay in Almaty, the delegation from UWED visited Narxoz University, Kazakhstan National University named after Al-Farabi (KazNU) and Kazakh-German University (KDU). Meetings were held with the Head of the International Department of Narxoz University and with the director of the «Knowledge Hub UniCEN» project, professor at the University of Pittsburgh Jennifer Murtazashvili; with the authority and faculty members of the Higher School of Law and Public Administration of Narxoz University; with the Dean of the “International Relations” Faculty of KazNU, Deputy Dean for Scientific and International Relations, Head of the Department “International Relations and World Economy” and faculty members of the department.
The parties emphasized that there is a low level of cooperation among Central Asian universities and academic sphere. In this regard, the parties agreed to establish close cooperation between the relevant universities; to exchange experience in the field of teaching and scientific research, writing scientific papers; and to organize guest lectures.