JIDU talabalari san’at va madaniyatda ham faol
Joriy yilning 27-28 aprel kunlari Respublikamizda “Yilning eng faol talabalar teatr studiyalari” tanlovi hududiy bosqichlari bo‘lib o‘tdi. Universitetimiz talabalarining “Diplomat” teatr studiyasi va “The Rock Ambassadors” rok musiqali ansambli hamkorlikda ushbu festivalda faol ishtirok etishdi. “Diplomat” teatr studiyasi tomonidan namoyish qilingan U.Shekspirning “Romeo va Julyetta” tragediyasidan olingan lavhalar and tomoshabinlarda katta taassurot qoldirdi. “Diplomat” teatr studiyasi hududiy bosqichda 1-o‘rinni egallab, keyingi mintaqaviy bosqichga yo‘llanmani qo‘lga kiritdi.
Universitet rahbariyati “Diplomat” teatr studiyasini ushbu yutuq bilan tabriklaydi va keyingi bosqichda ham omad va zafarlar tilaydi.
P.S.: Respublika talabalar teatr studiyalari tanlovi bo‘yicha 7 ta mintaqaviy guruhga bo‘lingan. 5-mintaqa bellashuvi 16-may kuni Jizzax viloyatida (Jizzax davlat pedagogika instituti (Jizzax viloyati musiqali drama teatri)) Qashqadaryo viloyati, Toshkent shahrining Olmazor, Uchtepa va Mirzo Ulug‘bek tumanlarida g‘oliblikni qo‘lga kiritgan 4 jamoa o‘rtasida bo‘lib o‘tadi. Iyun oyida esa 7 mintaqa g‘oliblari o‘rtasida final bosqichini o‘tkazish rejalashtirilgan.

Students of UWED are also active in art and culture
On April 27-28 of this year, the regional stages of the contest “The most active student theater studios of the year” were held in our republic. Students of our university together with the theater studio “Diplomat” and “The Rock Ambassadors” actively took part in the festival. In the theatrical production of the theater studio "Diplomat", the scenes from the tragedy of W. Shakespeare “Romeo and Juliet” left a great impression on the audience. The theater studio "Diplomat" took the 1st place at the regional stage and received a permit to the next regional stage.
The administration of the university congratulates the theater studio "Diplomat" on this achievement, and also wishes them good luck and victories at the next stage.
P.S.: The republic is subdivided according to competitions into 7 regions of groups of student theatrical studios. On May 16, the 5th regional competition of student theater studios will be held in the Jizzakh region (Jizzakh State Pedagogical Institute (Jizzakh Regional Music and Drama Theater) among 4 teams that won in the Kashkadarya region, Almazar, Uchtepa and Mirzo-Ulugbek districts of Tashkent. It is planned that the final stage will be held among the winners of 7 regions in June.