JIDU talabalari san’at va madaniyatda ham faol
Joriy yilning 27-28 aprel kunlari Respublikamizda “Yilning eng faol talabalar teatr studiyalari” tanlovi hududiy bosqichlari bo‘lib o‘tdi. Universitetimiz talabalarining “Diplomat” teatr studiyasi va “The Rock Ambassadors” rok musiqali ansambli hamkorlikda ushbu festivalda faol ishtirok etishdi. “Diplomat” teatr studiyasi tomonidan namoyish qilingan U.Shekspirning “Romeo va Julyetta” tragediyasidan olingan lavhalar and tomoshabinlarda katta taassurot qoldirdi. “Diplomat” teatr studiyasi hududiy bosqichda 1-o‘rinni egallab, keyingi mintaqaviy bosqichga yo‘llanmani qo‘lga kiritdi.
Universitet rahbariyati “Diplomat” teatr studiyasini ushbu yutuq bilan tabriklaydi va keyingi bosqichda ham omad va zafarlar tilaydi.
P.S.: Respublika talabalar teatr studiyalari tanlovi bo‘yicha 7 ta mintaqaviy guruhga bo‘lingan. 5-mintaqa bellashuvi 16-may kuni Jizzax viloyatida (Jizzax davlat pedagogika instituti (Jizzax viloyati musiqali drama teatri)) Qashqadaryo viloyati, Toshkent shahrining Olmazor, Uchtepa va Mirzo Ulug‘bek tumanlarida g‘oliblikni qo‘lga kiritgan 4 jamoa o‘rtasida bo‘lib o‘tadi. Iyun oyida esa 7 mintaqa g‘oliblari o‘rtasida final bosqichini o‘tkazish rejalashtirilgan.

27-28 апреля текущего года в нашей республике прошли региональные этапы конкурса “Самые активные студенческие театральные студии года”. Студенты нашего университета совместно с театральной студией “Diplomat” и “The Rock Ambassadors” приняли активное участие в фестивале. В постановке театральной студии “Diplomat” большое впечатление на зрителей произвели кадры из трагедии У.Шекспира “Ромео и Джульетта”. Театральная студия «Diplomat» заняла 1 место на региональном этапе и получила путевку на следующий региональный этап.
Руководство вуза поздравляет театральную студию “Diplomat” с этим достижением, а также желает удачи и побед на следующем этапе.
P.S.: Республика подразделена по конкурсам 7 регионах групп студенческих театральных студий. 16 мая в Джизакской области (Джизакский государственный педагогический институт (Джизакский областной музыкально-драматический театр)пройдет конкурс студенческих театральных студий 5-ого региона среди 4 команд, победивших в Кашкадарьинской области, Алмазарском, Учтепинском и Мирзо-Улугбекском районах г. Ташкента. А в июне планируется провести финальный этап среди победителей 7 регионов.