2022-yilning 14-18–mart kunlari YeXHTning Bishkek va Dushanbedagi missiyalari tomonidan Strategik rejalashtirish bo‘yicha yosh maslahatchilar uchun o‘quv kursi tashkil etildi.
JIDU “Xalqaro huquq” fakulteti 3-bosqich talabasi Abu Tolib G‘iyosov ushbu kursni muvaffaqqiyatli yakunlab, YeXHTning Bishkek va Dushanbedagi Idoralari rahbarlari tomonidan taqdirlandi.
Markaziy Osiyo mamlakatlarining davlat xizmatchilari, prezident administratsiyasi va vazirliklari xodimlari, akademik doira vakillari ishtirok etgan o‘quv kursidan ko‘zlangan maqsad strategik rejalashtirish bo֥‘yicha maslahatchilarning rolini chuqurroq anglashga ko‘maklashish, tahlil vositalaridan samarali foydalanish, muzokaralar olib borish, favqulodda vaziyatlarda muloqot qilish tamoyillari, ommaviy axborot vositalari bilan ishlash kabi sohalarda bilim va ko‘nikmalarni oshirishdan iborat.

14-18 марта 2022 года миссиями ОБСЕ в Бишкеке и Душанбе был организован Учебный курс для молодых советников по стратегическому планированию.
Студент третьего курса факультета «Международное право» УМЭД Абу Толиб Гиёсов успешно завершил данный курс и награжден Главами Офиса ОБСЕ в Бишкеке и Душанбе.
Целью курса, в котором приняли участие государственные служащие, сотрудники президентских администраций и министерств, представители академической среды стран Центральной Азии, является содействие более глубокому пониманию роли советников по стратегическому планированию, расширение знаний и навыков в таких областях, как эффективное использование инструментов анализа, ведение переговоров, принципы коммуникации в чрезвычайных ситуациях, работа со СМИ.