Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti Yuridik klinikasi 2022-yil 21-fevraldan kovid cheklovlari va universitet binolari kapital taʼmirdan soʻng, yangi jihozlangan binolarda fuqarolarni toʻgʻridan-toʻgʻri qabul qilishni qayta boshlaganini mamnuniyat bilan maʼlum qiladi!
Birinchi kunning o'zidayoq klinika talabalari muammolari Yuridik klinika vakolatiga kiruvchi masalalar bilan bog'liq bo'lgan ikkita direktorni qabul qilishdi. Suhbat yakunida talabalar kuratorlar Ubaydullaev Z.S. va Cherkashina I.A. bilan keyingi harakatlar rejasi, direktorlarga yozma maslahatlar berish uchun qanday huquqiy hujjatlarni o'rganish zarurligini aniqladi.
Eslatib o‘tamiz, Yuridik klinikada Xalqaro huquq fakulteti yuqori kurs talabalari aholining kam ta’minlangan qatlamlariga bepul yuridik yordam ko‘rsatmoqda. Huquqiy yordam xalqaro xususiy huquq sohasidagi fuqarolik, meros, oilaviy, mehnat, uy-joy va boshqa masalalar bo'yicha maslahatlar berish va tegishli sud va suddan tashqari hujjatlarni (arizalar, murojaatlar, shikoyatlar va boshqalar) tayyorlash shaklida ko'rsatiladi.

Юридическая клиника возобновила приём граждан
Юридическая клиника Университета мировой экономики и дипломатии рада сообщить, что 21 февраля 2022 г., после ковидных ограничений и капитального ремонта зданий Университета, возобновила непосредственный приём граждан в обновленном отремонтированном помещении!
В первый же день студенты-клиницисты приняли двух доверителей, проблемы которых были связаны с вопросами, относящимися к компетенции Юридической клиники. По завершении интервьюирования клиницисты обсудили с кураторами Убайдуллаевым З.С. и Черкашиной И.А. план дальнейших действий, определили, какие нормативно-правовые акты необходимо изучить для предоставления письменных консультаций доверителям.
Напомним, что в Юридической клинике студенты старших курсов факультета "Международное право" оказывают бесплатную юридическую помощь малообеспеченным слоям населения. Правовая помощь оказывается в виде консультаций и подготовки соответствующих судебных и несудебных документов (заявлений, обращений, жалоб и т.п.) по гражданским, наследственным, семейным, трудовым, жилищных и иным вопросам, в т.ч. в международной частноправовой сфере.