Joriy yil 11-yanvar kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti rektorining O‘zbekiston Respublikasi Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirining 2022-yil 6-yanvardagi 2-sonli “Ta’lim muassasalarida 2021/2022-o‘quv yilining ikkinchi yarmini yangicha tartibda boshlash uchun to‘liq va puxta tayyorgarlik ko‘rish hamda qishki ta’til davrini mazmunli o‘tkazish to‘g‘risida”gi buyrug‘ining 6-bandi ijrosini ta’minlash haqidagi buyrug‘iga ko‘ra universitet Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha prorektori O.Yusupjanov, Yoshlarni ma’naviy-ma’rifiy tarbiyalash bo‘limi boshlig‘i F.Yaxshiyev, universitet psixologi O.Arziyev hamda tyutorlar tomonidan “Ijtimoiy moslashuvchanlikni oshirish va stressdan chiqish bo‘yicha ko‘nikmalarini rivojlantirish” mavzusida onlayn psixologik trening tashkil etildi.
Treningda universitet psixologi tomonidan talabalarda moslashuvchanlikni oshirish, ruhiy tushkunlikni yengish usullari, muvaffaqqiyatga erishish yo‘lidagi mavjud muammolarni samarali bartaraf etish, o‘ziga bo‘lgan ishonchni yanada  orttirish bo‘yicha tavsiya va maslahatlar berildi.
Hammamizga ma’lumki, ruhiy yetuklik bugungi kunda har bir soxaning dolzarb masalasi sanaladi. Bu yo‘nalishda muammolarni bartaraf etish uchun universitetda “JIDU psixolog xizmati” (https://t.me/+AcBVm17i_1owOTU6) telegram kanali ochildi. Bu kanal orqali psixologik soxada o‘zingizni qiziqtirgan savollarga javob olishingiz yoki universitet olishingiz mumkin.
Ushbu onlayn psixologik trening talaba-yoshlarning motivatsiya olishlariga yordam berishi inobatga olinib, bunday tadbirlarni muntazam ravishda o’tkazib borishga kelishib olindi.
Barcha talabalarimizni qishki ta’til davomida tashkil etiladigan tadbirlarda faol ishtirok etib, oʻz bilim va salohiyatlarini namoyon qilishga chorlab qolamiz!

Улучшение социальный устойчивости и навыков управления стрессом
11 января текущего года согласно приказу ректора Университета мировой экономики и дипломатии с Министром высшего и среднего специального образования Республики Узбекистан № 6 от 6 января 2022 г. «О полной и всесторонней подготовке к началу второй половины 2021/2022 учебного года в новом порядке в организациях образования и содержательном проведении зимних каникул» состоялась встреча студентов с проректором по работе с молодежью и духовно-просветительскому делу университета О.Юсупжанов, заведующий кафедрой духовно-просветительского воспитания молодежи Ф.Яхшиев, университетский психолог О.Арзиев и тьюторы организовали психологический онлайн-тренинг на тему «Повышение социальной устойчивости и развитие навыков справляться со стрессом».
Во время обучения психолог университета давал советы и подсказки, как повысить гибкость у студентов, как побороть депрессию, как эффективно преодолеть существующие проблемы на пути к успеху, как развить уверенность в себе.
Все мы знаем, что духовная зрелость сегодня актуальна в любой сфере. Для решения этой проблемы университет запустил телеграм-канал «Психологическая служба УМЭД» (https://t.me/+AcBVm17i_1owOTU6). Через этот канал вы можете получить ответы на свои вопросы в области психологии или поступить в университет
Учитывая, что данный психологический онлайн-тренинг поможет мотивировать студентов, было решено проводить такие мероприятия на регулярной основе.
Приглашаем всех наших студентов принять активное участие в мероприятиях, организованных во время зимних каникул, и продемонстрировать свои знания и потенциал!