Joriy yil 11-yanvar kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti rektorining O‘zbekiston Respublikasi Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirining 2022-yil 6-yanvardagi 2-sonli “Ta’lim muassasalarida 2021/2022-o‘quv yilining ikkinchi yarmini yangicha tartibda boshlash uchun to‘liq va puxta tayyorgarlik ko‘rish hamda qishki ta’til davrini mazmunli o‘tkazish to‘g‘risida”gi buyrug‘ining 6-bandi ijrosini ta’minlash haqidagi buyrug‘iga ko‘ra universitet Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha prorektori O.Yusupjanov, Yoshlarni ma’naviy-ma’rifiy tarbiyalash bo‘limi boshlig‘i F.Yaxshiyev, universitet psixologi O.Arziyev hamda tyutorlar tomonidan “Ijtimoiy moslashuvchanlikni oshirish va stressdan chiqish bo‘yicha ko‘nikmalarini rivojlantirish” mavzusida onlayn psixologik trening tashkil etildi.
Treningda universitet psixologi tomonidan talabalarda moslashuvchanlikni oshirish, ruhiy tushkunlikni yengish usullari, muvaffaqqiyatga erishish yo‘lidagi mavjud muammolarni samarali bartaraf etish, o‘ziga bo‘lgan ishonchni yanada  orttirish bo‘yicha tavsiya va maslahatlar berildi.
Hammamizga ma’lumki, ruhiy yetuklik bugungi kunda har bir soxaning dolzarb masalasi sanaladi. Bu yo‘nalishda muammolarni bartaraf etish uchun universitetda “JIDU psixolog xizmati” (https://t.me/+AcBVm17i_1owOTU6) telegram kanali ochildi. Bu kanal orqali psixologik soxada o‘zingizni qiziqtirgan savollarga javob olishingiz yoki universitet olishingiz mumkin.
Ushbu onlayn psixologik trening talaba-yoshlarning motivatsiya olishlariga yordam berishi inobatga olinib, bunday tadbirlarni muntazam ravishda o’tkazib borishga kelishib olindi.
Barcha talabalarimizni qishki ta’til davomida tashkil etiladigan tadbirlarda faol ishtirok etib, oʻz bilim va salohiyatlarini namoyon qilishga chorlab qolamiz!

On January 11, the Rector of the University of World Economy and Diplomacy met with the Minister of Higher and Secondary Special Education of the Republic of Uzbekistan No. 6 of January 6, 2022 "On full and thorough preparation for the start of the second half of the 2021/2022 academic year in a new order in educational institutions and the meaningful conduct of the winter holidays" According to the order of the Vice-Rector for Youth Affairs and Spiritual and Enlightenment Affairs of the University O. Yusupjanov, Spiritual and Enlightenment Education of Youth Head of the department F.Yakhshiyev, university psychologist O.Arziyev and tutors organized an online psychological training on "Increasing social resilience and developing skills to cope with stress."
During the training, the university psychologist gave advice and tips on how to increase flexibility in students, how to overcome depression, how to effectively overcome existing problems on the way to success, and how to build self-confidence.
We all know that spiritual maturity is a topical issue in every field today. To solve this problem, the university has launched a telegram channel "UWED psychologist service" (https://t.me/+AcBVm17i_1owOTU6). Through this channel you can get answers to your questions in the field of psychology or go to university
Considering that this online psychological training will help motivate students, it was agreed to hold such events on a regular basis.
We invite all our students to actively participate in the activities organized during the winter holidays and demonstrate their knowledge and potential.