Pokiston Islom Respublikasining O‘zbekistondagi Favqulotda va Muxtor Elchisi JIDUga tashrif buyurdi
JIDUga Pokiston Islom Respublikasining O‘zbekistondagi Favqulotda va Muxtor Elchisi janob Gillani Sayid Ali Asad tashrif buyurdi.
Oliy martabali mehmonga elchi o‘rinbosari Vasim Shahzod va uchinchi kotib Ramzan Muhammad hamrohlik qildi.
JIDU tomonidan uchrashuvda Xalqaro ishlar bo‘yicha prorektor
S.S. Saidkasimov va Xalqaro hamkorlik bo‘limi boshlig’i A.I. Muhitdinov ishtirok etishdi.
Uchrashuvda Pokiston Diplomatik xizmat akademiyasi va JIDU o‘rtasida 2021-yil iyul oyida Pokiston Islom Respublikasining Bosh vaziri Imron Xonning O‘zbekistonga tashrifi chog‘ida imzolangan o‘zaro anglashuv memorandumi asosida tomonlarning qo‘shma hamkorligini yanada kengaytirish masalalari ko‘tarildi.
Memorandum doirasidagi hamkorlik akademik va ilmiy materiallar almashish, kutubxona faoliyatini samarali boshqarish va ta’lim muassasalarida o‘qitish bo‘yicha bilim va tajriba almashish, shuningdek ilmiy konferensiya, seminar va simpoziumlarda ishtirok etish uchun tomonlar delegatsiyalari va vakillarini o‘zaro almashishni va boshqa shu kabi tadbirlarni o‘z ichiga oladi.

УМЭД посетил Чрезвычайный и Полномочный Посол Исламской Республики Пакистан в Узбекистане г-н Гиллани Сайед Али Асад.
Высокого гостя сопровождал заместитель Посла Васим Шахзад и третий секретарь Рамзан Мухаммад.
Со стороны УМЭД на встрече присутствовали С.С.Саидкасымов - проректор по международным связям и А.И.Мухитдинов - начальник отдела международного сотрудничества.
В ходе встречи были затронуты вопросы дальнейшего расширения совместного сотрудничества сторон на основании Меморандума о взаимопонимании между Пакистанской Академией Дипломатической службы и УМЭД, подписанного в июле 2021 года в ходе визита в Узбекистан Премьер-министра Исламской Республики Пакистан Имран Хана.
Сотрудничество в рамках Меморандума включает обмен академическими и научными материалами, обмен знаниями и опытом по эффективному управлению библиотекой и преподаванием в образовательных учреждениях, взаимный обмен делегациями и представителями сторон для участия в научных конференциях, семинарах и симпозиумах и др.