JIDU Yaponiyaning Vakayama yetakchi universiteti bilan talabalar almashinuvi bo'yicha hamkorlik shartnomasini tuzdi
13.12.2021 1984
Joriy yilning noyabr oyida JIDU va Yaponiyaning Vakayama universiteti bilan talabalar almashinuvi bo‘yicha hamkorlik shartnomasi imzolandi. Yaponiya tomonidan shartnomani Prezident Dr. Itoh Chihiro imzoladi, JIDU tomonidan esa – Universitet rektori S.S.Safoyev.
Shartnoma talabalar almashinuvi bo'yicha keng hamkorlikni nazarda tutadi, uning doirasida talabalarga xorijda dars (kurs) yoki amaliyot o'tash imkoniyati beriladi.
Shartnoma doirasida “Xorijda talabalar oʻqish” almashinuvi dasturi boʻyicha talabalarga bir semestr yoki toʻliq oʻquv yili davomida turli boʻlimlarda bakalavriat kurslarida qatnashish mumkin. Ushbu dasturlarda ishtirok etish bilim darajasini baholash uchun tegishli kredit/ballarni olish imkonini beradi.
Shartnoma imzolanishidan oldin JIDU va Vakayama rahbariyatlarining o‘rtasida bir necha uchrashuvlar bo‘lib o‘tgan, shu jumladan onlayn formatda ham.

УМЭД заключено Соглашение о сотрудничестве по студенческому обмену с ведущим японским Университетом Вакаяма
13.12.2021 1983
В ноябре текущего года состоялось подписание Соглашение о сотрудничестве по студенческому обмену УМЭД с ведущим японским Университетом Вакаяма. С японской стороны соглашение подписали Президент Dr. Itoh Chihiro, со стороны УМЭД – Ректор университета С.С.Сафаев.
Соглашение, предусматривает широкое сотрудничество по студенческому обмену, в рамках которого студентам предоставляется возможность пройти занятия (курсы) или стажировку за рубежом.
В рамках Соглашения возможен обмен студентов по «Программе обучения студентов за рубежом», которая позволяет студентам учиться в течение одного семестра или полного учебного года, посещая курсы бакалавриата в разных подразделениях. Участие в данных программах позволяет получить соответствующие кредит\баллы в качестве оценки уровня знаний.
Подписанию Соглашения предшествовали неоднократные встречи администрации УМЭД с руководством Университета Вакаяма в лице его Президента, в том числе в on-line формате.