JIDU Yaponiyaning Vakayama yetakchi universiteti bilan talabalar almashinuvi bo'yicha hamkorlik shartnomasini tuzdi
13.12.2021 1984
Joriy yilning noyabr oyida JIDU va Yaponiyaning Vakayama universiteti bilan talabalar almashinuvi bo‘yicha hamkorlik shartnomasi imzolandi. Yaponiya tomonidan shartnomani Prezident Dr. Itoh Chihiro imzoladi, JIDU tomonidan esa – Universitet rektori S.S.Safoyev.
Shartnoma talabalar almashinuvi bo'yicha keng hamkorlikni nazarda tutadi, uning doirasida talabalarga xorijda dars (kurs) yoki amaliyot o'tash imkoniyati beriladi.
Shartnoma doirasida “Xorijda talabalar oʻqish” almashinuvi dasturi boʻyicha talabalarga bir semestr yoki toʻliq oʻquv yili davomida turli boʻlimlarda bakalavriat kurslarida qatnashish mumkin. Ushbu dasturlarda ishtirok etish bilim darajasini baholash uchun tegishli kredit/ballarni olish imkonini beradi.
Shartnoma imzolanishidan oldin JIDU va Vakayama rahbariyatlarining o‘rtasida bir necha uchrashuvlar bo‘lib o‘tgan, shu jumladan onlayn formatda ham.

In November of this year, an Agreement on Cooperation on student exchange was signed with the leading Japanese University of Wakayama. From the Japanese side the agreement was signed by the President Dr. Itoh Chihiro, from the UWED by the Rector of the University Mr. S.Safaev.
The agreement provides extensive student exchange cooperation, in which students are given the opportunity to take classes (courses) or internships abroad.
Within the Agreement, student exchange are possible under the "Study Abroad Program", which allows students to study for one semester or a full academic year, attending undergraduate courses in different departments.
The signing of agreement was preceded by repeated meetings, including in an online format, between the UWED administration and the leadership of Wakayama University, represented by its President.