JIDU professori Eʼtibor Sultanova ShHTning "Xalq diplomati" unvoniga sazovor boʻldi
Kuni kecha Toshkentda Shanhay hamkorlik tashkiloti tashkil etilganing 20 yilligi munosabati bilan jamoatchilik faollari va halqaro ekspertlarni taqdirlash marosimi boʻlib oʻtdi. Unda Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti professori, siyosiy fanlar doktori, universitet Xotin-qizlar maslahat Kengashi Raisi Eʼtibor Sultanova ham tashakkurnoma va Xalq diplomati unvoni bilan taqdirlandi.
2001-yil 15-iyunda Shanxayda Qozogʻiston, Qirgʻiziston, Rossiya, Xitoy, Tojikiston va Oʻzbekiston rahbarlari Shanxay hamkorlik tashkilotini tuzish toʻgʻrisida deklaratsiya imzolaganlar.
Oʻtgan 20 yil mobaynida SHHT nufuzli xalqaro tuzilmaga hamda zamonaviy xalqaro munosabatlar tizimining masʼul ishtirokchisiga aylandi. Bugungi kunda tashkilot politsentrik dunyoni yaratish manfaatlari yoʻlida samarali hamkorlik uchun ishonchli platformaga aylangan.

Professor of UWED Etibor Sultanova was awarded the title of "People's diplomat" by SCO
The ceremony of awarding public activists and foreign experts was held in Tashkent on the occasion of the 20th anniversary of the establishment of the Shanghai Cooperation Organization. In this meeting, a professor of the University of world economy and diplomacy, doctor of Political Sciences, chairperson of the Women's Advisory Council of the University, Etibor Sultanova was also awarded a letter of gratitude and the title of "People's Diplomat".
On June 15, 2001, in Shanghai, the Heads of Kazakhstan, Kyrgyzstan, Russia, China, Tajikistan and Uzbekistan signed a Declaration on the Establishment of the Shanghai Cooperation Organization.
Over the past 20 years, the SCO has become an authoritative international structure and a responsible participant in the modern system of international relations. Today, the Organization is a reliable platform for fruitful cooperation in the interests of creating a polycentric world.