JIDU talabasi "MDHning eng yaxshi yosh olimi - 2021" g‘olibi
Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetining “Xalqaro munosabatlar” fakulteti 1-bosqich talabasi Dilmurod Dilmurodov Qozogʻistonning Nursulton shahrida MDH davlatlari oʻrtasida oʻtkazilgan “Yilning eng yaxshi yosh olimi - 2021” Xalqaro tanlovida 14 ta mamlakat ichida siyosatshunoslik yoʻnalishida birinchi oʻringa loyiq koʻrilib, oltin medal bilan taqdirlandi.
Ta’kidlash lozimki, ushbu tanlov Qozogʻistonda 2019-yildan buyon anʼanaviy tarzda oʻtkazilib kelinmoqda. Tanlov 21 ta yoʻnalishda ish olib boradi. Ushbu tanlovda MDH davlatlarining iqtidorli talabalari, tadqiqotchilar qatnashishlari mumkin.
Hozirda Dilmurod Dilmurodov JIDU siyosatshunoslik kafedrasi professori, siyosiy fanlar doktori E’tibor Sultanova ilmiy rahbarligida “O‘zbekiston Respublikasining xalqaro tashkilotlar tomonidan ta’sis etilgan ijtimoiy-siyosiy va inson huquqlari sohalariga taalluqli reytinglardagi o‘rnini yaxshilash” mavzusida ilmiy izlanishlar olib bormoqda.
Dilmurod Dilmurodovning hozirga qadar 20 ga yaqin ilmiy-publitsistik maqolalari, tezislari xalqaro, respublika miqyosidagi nashrlarda eʼlon qilingan, toʻplamlarga kiritilgan.
Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti jamoasi Dilmurod Dilmurodovni g‘alabali odim bilan tabriklaydi va yangi ilmiy izlanishlarida yanada katta muvaffaqiyatlarni tilab qoladi.

Студент УМЭД стал победителем конкурса "Лучший молодой ученый СНГ - 2021"
Студент 1-го курса факультета «Международные отношения» Университета мировой экономики и дипломатии Дильмурод Дильмуродов был удостоен золотой медали на международном конкурсе «Лучший молодой ученый – 2021» среди стран СНГ, проведенном в городе Нурсултан, Казахстан, в области политологии в 14 странах.
Следует отметить, что этот конкурс традиционно проводится в городе Нурсултан с 2019 года. Конкурс проводится по 21 направлению. В этом конкурсе могут принять участие талантливые студенты, исследователи из стран СНГ.
В настоящее время Дильмурод Дильмуродов под научным руководством профессора кафедры политологии УМЭД, доктора политических наук Эътибор Султановой проводит научные исследования на тему «Улучшение позиций Республики Узбекистан в рейтингах, касающихся социально-политических и правозащитных сфер, учрежденных международными организациями».
Около 20 научно-публицистических статей, тезисов Дильмурода Дильмуродова опубликованы в международных, республиканских изданиях, включены в сборники.
Коллектив Университета мировой экономики и дипломатии поздравляет Дильмурода Дильмуродова и желает дальнейших успехов в его новых научных исследованиях.