JIDUda yangi kitob chop etildi
Ushbu monografiyada AQSH taʼlim tizimining tarixi, bugungi kundagi holati, amerika oliy taʼlimining oʻziga xos xususiyatlari, xususan, yuridik taʼlimning eʼtiborga molik jihatlari, oliy taʼlimning normativ-huquqiy va institutsional asoslari, oʻquv jarayonini tashkil etish, taʼlim berish uslublari hamda oliy taʼlimdan keyingi kasbiy faoliyat masalalari haqida soʻz yuritiladi.
Shuningdek, unda AQSH oliy taʼlim tizimida korrupsiya va unga qarshi kurash, yuridik taʼlimda oʻqitish va ilmiy-tadqiqotchilik metodlari, auditoriyadan tashqaridagi faoliyat, huquq maktablarining xalqaro va milliy reyting tizimi, yuridik taʼlimdan keyingi kasbiy faoliyat: mehnat bozoridagi imkoniyatlar, yuridik faoliyat yoʻnalishlari va advokatlik litsenziyasi, bitiruvchilarning ish bilan taʼminlanish darajasi, yuridik sohada uzluksiz taʼlim: malaka oshirish kurslari, yuridik faoliyat va axborot texnologiyalari: yuridik taʼlim va xizmatni raqamlashtirish, yuridik taʼlimni nomarkazlashtirish, nodavlatlashtirish, nodavlat tashkilotlarning yuridik taʼlimdagi oʻrni hamda AQSHda yuridik taʼlim muammolari haqida soʻz yuritiladi. Eng muhimi, kitobda Oʻzbekistonda oliy taʼlim islohotlarining dolzarb muammolari va ularni hal etishda AQSH tajribasining ahamiyati xususida muallifning tahliliy fikrlari bayon etilgan. Kitob muallifning AQSH oliygohlarida orttirgan shaxsiy tajribalari asosida yozilgan.
Monografiya oliy taʼlim va yuridik sohada faoliyat olib borayotgan mutaxassislar, doktorantlar, mustaqil tadqiqotchilar, talabalar va keng omma uchun moʻljallangan.

A new book has been published at UWED
This monograph deals with the history of the US education system, its current condition, peculiarities of American higher education, especially, noteworthy aspects of the legal education, the normative-legal and institutional framework of higher education, the organization of the educational process, teaching methods as well as issues on professional activities after higher education.
Moreover, it includes methods on teaching and scientific research in jurisprudence, fighting against corruption in the US higher education system, extracurricular activities, the international and national rating system of law schools, postgraduate professional activities: labor market opportunities, the field of legal profession and advocacy license, the level of employment of graduates, continuous education in the sphere of law: refresher courses, legal activity and information technology: digitization of legal education and services, decentralization of legal education, non-state formation, the role of NGOs in legal education and the problems of legal education in the United States. Most importantly, the book presents the author's analytical views on actual issues of higher education reform in Uzbekistan and significance of the US experience in solving them. The book is based on the author's personal experiences obtained in US universities.
The monograph is intended for professionals working in the field of higher education and law, doctoral students, independent researchers, and the general public.