Iqtisodiy protsessual huquq fani bo‘yicha master-klass tashkil etildi
JIDU “Xalqaro xususiy huquq va fuqarolik-huquqiy fanlar” kafedrasi tomonidan Toshkent viloyat sudi bilan Iqtisodiy protsessual huquq fanidan “Iqtisodiy sudning apellyatsiya instansiyasida va kassatsiya instansiyasida ish yuritish” mavzusida master-klass tashkil etildi.
Mashg‘ulotni Toshkent viloyat sudining iqtisodiy ishlari bo‘yicha sudyasi Qosim Avezov olib bordi. Master-klass davomida apellyatsiya va kassatsiya shikoyatini berish tartibi, ularga nisbatan qo‘yilgan talablar hamda apellatsiya instansiyasi sudi va kassatsiya instansiyasi sudi tomonidan qabul qilinadigan qarorlar haqida ma’lumot berildi. Mashg‘ulot yakunida talabalar o‘zlarini qiziqtirgan savollarga javob olishdi.
Shuningdek, Sudya Q. Avezov bilan hamkorlikda “Iqtisodiy protsessual huquq” fanidan kelgusida ham bu kabi tadbirlarni hamkorlikda davom ettirishga kelishib olindi.

Организован мастер-класс по предмету "Экономическое процессуальное право"
Кафедрой “Международное частное право и гражданско-правовые дисциплины» УМЭД в сотрудничестве с Ташкентским областным судом организован мастер-класс на тему «Производство в апелляционной и кассационной инстанциях экономического суда» по предмету «Экономическое процессуальное право».
Занятие провел Касим Авезов – Судья по экономическом делам Ташкентского областного суда. В ходе занятия студенты были проинформированы о порядке подачи апелляционной и кассационной жалобы, требованиях к ним, а также о решениях, которые будут приняты апелляционным и кассационным судом. В конце встречи студенты получили ответы на свои вопросы.
Также была достигнута договоренность с судьей К. Авезовым о продолжении подобных мероприятий в сфере «Экономическое процессуальное право».