O‘zbekiston Respublikasi Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirining axborot siyosati masalalari bo‘yicha maslahatchisi – matbuot kotibi lavozimiga Sardorbek Usmanov tayinlandi.
Sardorbek Uraimjonovich Usmanov 1985 yil Andijon shahrida tug‘ilgan. Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti (2006 y.), Tuluza siyosiy fanlar instituti magistraturasi (Fransiya, 2007 y.) hamda Bordo siyosiy fanlar instituti doktoranturasini (Fransiya, 2011 y.) tamomlagan.
Fransiya Tashqi ishlar vazirligining “Eyfel” stipendiyasining ikki karra laureati. Siyosiy fanlar doktori (DSc).
Shu kunga qadar O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Maslahatchisi-Spichrayteri bo‘linmasining yetakchi konsultanti lavozimida ishlagan. Xalqaro press-klub tahlil va monitoring bo‘limi boshlig‘i sifatida faoliyat olib borgan.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Davlat boshqaruvi akademiyasi, Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti, O‘zbekiston jurnalistika va ommaviy komunikatsiyalar universitetida dars bergan.
Yevropa tadqiqotlar instituti (Belgiya), Praga iqtisodiyot universiteti (Chexiya), Dubay va Sharja (BAA) ning bir qator universitetlarida ma’ruza o‘qigan. Praganing Yan Masarik nomidagi xalqaro tadqiqotlar markazida diplomatiya bo‘yicha ekspert sifatida faoliyat olib borgan.

Выпускник УМЭД назначен на должность советника министерства по информационной политике, руководителя информационной службы
14.04.2021 2291
На должность советника министра высшего и среднего специального образования по информационной политике, руководителя информационной службы назначен Сардорбек Усманов.
Сардорбек Ураимжонович Усманов родился в г. Андижане в 1985 г. Окончил Университет мировой экономики и дипломатии (2006 г.), магистратуру Института политических наук Тулузы (Франция, 2007 г.), докторантуру Института политических наук Бордо (Франция, 2011 г.)
Двукратный лауреат стипендии отличия «Эйфель» Министерства иностранных дел Франции. Доктор политических наук (DSc).
Ранее он вел деятельность в качестве ведущего консультанта в подразделении Советника-Спичрайтера Президента Республики Узбекистан. Руководил отделом анализа и мониторинга Международного пресс-клуба.
Преподавал в Академии государственного управления при Президенте Республики Узбекистан, Университете мировой экономики и дипломатии, Университете журналистики и массовых коммуникаций Узбекистана.
Читал лекции в Институте европейских исследований (Бельгия), Университете экономики Праги (Чехия), ряде университетов Дубая и Шарджи (ОАЭ). Был экспертом по дипломатии в Центре международных исследований им. Яна Масарика (Прага).