JIDUga Amerika Qoʻshma Shtatlaridan kelgan professor-oʻqituvchining maʼruzalari boshlanyapti
Universitet talabalari uchun 2020-2021 oʻquv yilining 2 semestrida “Global Governance” fani boʻyicha maʼruzalar oʻqishni rejalashtirgan AQSH professori Polli Segelski hamda AQSH elchixonasi xodimlarini JIDU rahbariyati qizgʻin kutib oldi.
Rasmiy mehmonni Toshkent shahridagi AQSH elchixonasining jamoatchilik bilan aloqalari boʻyicha maslahatchisi Aleksis Sallivan hamda elchixonaning jamoatchilik bilan aloqalari boʻyicha mutaxassisi S. Musaxanova kuzatib kelishdi.
JIDU Rektori K.X.Karimov mehmonlarni Universitet tashkiliy tuzilmasi, oʻquv jarayoni va ilmiy-tadqiqot faoliyati, oliygoh rivojlanish istiqbollari bilan tanishtirdi.
Uchrashuv davomida Aleksis Sallivan xonim Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Sh.M.Mirziyoyev rahbarligida respublikada amalga oshirilayotgan keng koʻlamli islohotlar, jumladan, taʼlim va fan sohasida olib borilayotgan ishlarga yuqori baho berdi, talaba va tadqiqotchilar uchun taʼlim sohasida malaka oshirish dasturlari xususan, Fulbrayt dasturi boʻyicha, shu bilan birga professor P.Sigelskining ilmiy faoliyati toʻgʻrisida maʼlumot berdi.

The UWED welcomed a teacher from the United States, Polly Segelski, who arrived at the University to deliver lectures in the second semester of the 2020-2021 academic year on the subject of "Global Governance".
She was accompanied by the Public Relations Counselor of the US Embassy in Tashkent, Alexis Sullivan, as well as the Public Relations Specialist of this Embassy, ​​S. Musakhanova.
Rector K. Karimov informed the guests in detail about the structure, educational and research activities of UWED, with the prospects for its development.
During the meeting, Ms. Alexis Sullivan highly appreciated the large-scale reforms carried out by President Sh. Mirziyoyev in Uzbekistan in recent years, including in the field of education and science, and also spoke about various American educational and professional exchange programs for students and researchers, including the Fulbright program, within which P. Siegelski arrived at UWED for teaching.