JIDUga Amerika Qoʻshma Shtatlaridan kelgan professor-oʻqituvchining maʼruzalari boshlanyapti
Universitet talabalari uchun 2020-2021 oʻquv yilining 2 semestrida “Global Governance” fani boʻyicha maʼruzalar oʻqishni rejalashtirgan AQSH professori Polli Segelski hamda AQSH elchixonasi xodimlarini JIDU rahbariyati qizgʻin kutib oldi.
Rasmiy mehmonni Toshkent shahridagi AQSH elchixonasining jamoatchilik bilan aloqalari boʻyicha maslahatchisi Aleksis Sallivan hamda elchixonaning jamoatchilik bilan aloqalari boʻyicha mutaxassisi S. Musaxanova kuzatib kelishdi.
JIDU Rektori K.X.Karimov mehmonlarni Universitet tashkiliy tuzilmasi, oʻquv jarayoni va ilmiy-tadqiqot faoliyati, oliygoh rivojlanish istiqbollari bilan tanishtirdi.
Uchrashuv davomida Aleksis Sallivan xonim Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Sh.M.Mirziyoyev rahbarligida respublikada amalga oshirilayotgan keng koʻlamli islohotlar, jumladan, taʼlim va fan sohasida olib borilayotgan ishlarga yuqori baho berdi, talaba va tadqiqotchilar uchun taʼlim sohasida malaka oshirish dasturlari xususan, Fulbrayt dasturi boʻyicha, shu bilan birga professor P.Sigelskining ilmiy faoliyati toʻgʻrisida maʼlumot berdi.

Преподаватель из США начинает свои лекции в УМЭД
Руководство УМЭД приветствовало преподавателя из США Полли Сегельски, которая прибыла в Университет для чтения лекций во втором семестре 2020-2021 учебного года по предмету «Global Governance».
Её сопровождали советник Посольства США в Ташкенте по связям с общественностью Алексис Салливан, а также специалист по связям с общественностью данного Посольства С.Мусаханова.
Ректор К.Каримов подробно ознакомил гостей со структурой, образовательной и научно-исследовательской деятельностью УМЭД, с перспективами его развития.
В ходе встречи г-жа Алексис Салливан высоко оценила широкомасштабные реформы Президента Ш.М.Мирзиёева, проводимые в Узбекистане за последние годы, в том числе в сфере образования и науки, а также рассказала о различных американских программах образовательных и профессиональных обменов для студентов и исследователей, включая программу Фулбрайт, в рамках которой П.Сигельски прибыла в УМЭД, для преподавательской деятельности.