JIDU 12.00.03 – «Fuqarolik huquqi. Tadbirkorlik huquqi. Oila huquqi. Xalqaro xususiy huquq» ixtisosligi uchinchi bosqich (PhD) doktoranti Zaynobiddinova Farangiz Baxtiyor qizining “Investitsiya shartnomalarning oʼziga xos xususiyatlari va ularni huquqiy tartibga solishni takomillashtirish masalalari” mavzusidagi ilmiy seminari bo`lib o`tdi.
Mazkur tadbirda JIDU Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo`yicha prorektori G.Ismailova va universitetning barcha doktorantlari ishtirok etdi.
F.Zaynobiddinova tomonidan mavzuning dolzarbligi, tadqiqot ishining ilmiy-amaliy ahamiyati, o‘rganilganlik darajasi, ilmiy yangiligi, maqsad va vazifalari keng ochib berildi. Shuningdek, mamlakatimizda investitsiya siyosatini isloh qilish, investitsiyaviy faoliyatni shartnomaviy-huquqiy tartibga solish borasida bugungi kundagi muammolar hamda ularni bartaraf etish yuzasidan ilmiy-nazariy va amaliy takliflar ilgari surildi.
Ma`ruza so`nggida tinglovchilar mavzu doirasidagi ko`plab savollariga javob oldilar. Ilmiy seminar barchada ijobiy taasurot qoldirdi.

On February 9, 2021, the report of the scientific seminar of the third-year (PhD) doctoral student Zaynobiddinova Farangiz Baxtiyor qizi was held on the topic: «Pecularities of Investment Contracts and Issues of Improving their Legal Regulation».
A scientific seminar of the third-year doctoral student in the specialty  12.00.03 – “Civil law. Business law. Family Law. International Private Law”  Zaynobiddinova Farangiz Baxtiyor qizi was held on the topic “Pecularities of Investment Contracts and Issues of Improving their Legal Regulation”.
The event was attended by the Vice-rector of UMED for Research and Innovation G. Ismailova and doctoral students of the University.
F.Zaynobiddinova revealed in detail the relevance of the topic, the scientific and practical significance of PhD dissertation, the degree of study, scientific novelty, goals and objectives of the research. Moreover, scientific, theoretical and practical proposals were also put forward for reforming investment policy, contractual and legal regulation of investment activities in the country.
At the end of the report, the audience received answers to their questions on the topic. The scientific seminar made a positive impression on everyone.