JIDU 12.00.03 – «Fuqarolik huquqi. Tadbirkorlik huquqi. Oila huquqi. Xalqaro xususiy huquq» ixtisosligi uchinchi bosqich (PhD) doktoranti Zaynobiddinova Farangiz Baxtiyor qizining “Investitsiya shartnomalarning oʼziga xos xususiyatlari va ularni huquqiy tartibga solishni takomillashtirish masalalari” mavzusidagi ilmiy seminari bo`lib o`tdi.
Mazkur tadbirda JIDU Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo`yicha prorektori G.Ismailova va universitetning barcha doktorantlari ishtirok etdi.
F.Zaynobiddinova tomonidan mavzuning dolzarbligi, tadqiqot ishining ilmiy-amaliy ahamiyati, o‘rganilganlik darajasi, ilmiy yangiligi, maqsad va vazifalari keng ochib berildi. Shuningdek, mamlakatimizda investitsiya siyosatini isloh qilish, investitsiyaviy faoliyatni shartnomaviy-huquqiy tartibga solish borasida bugungi kundagi muammolar hamda ularni bartaraf etish yuzasidan ilmiy-nazariy va amaliy takliflar ilgari surildi.
Ma`ruza so`nggida tinglovchilar mavzu doirasidagi ko`plab savollariga javob oldilar. Ilmiy seminar barchada ijobiy taasurot qoldirdi.

9 февраля 2021 года, был проведен научный семинар (PhD) докторанта третьего курса Зайнобиддиновой Фарангиз Бахтиёр кизи на тему: «Особенности инвестиционных договоров и вопросы совершенствования их правового регулирования».
Состоялся научный семинар (PhD) докторанта третьего курса по специальности 12.00.03 - «Гражданское право. Предпринимательское право. Семейное право, Международное частное право» Зайнобиддиновой Фарангиз Бахтиер кизи на тему «Особенности инвестиционных договоров и вопросы совершенствования их правового регулирования».
В мероприятии приняли участие проректор УМЭД по научной работе и инновациям Г.Исмаилова и докторанты университета.
Ф.Зайнобиддинова подробно раскрыла актуальность темы, научно-практическую значимость исследовательской работы, степень изученности, научную новизну, цели и задачи исследования. Также были выдвинуты научно-теоретические и практические предложения по реформированию инвестиционной политики, договорно-правовому регулированию инвестиционной деятельности в стране.
В конце доклада слушатели получили ответы на свои вопросы по тематике. Научный семинар произвел на всех положительное впечатление.