2020 yil 24-dekabr kuni Jinoyat ishlari bo'yicha Mirzo Ulug'bek tuman sudida Jinoyat kodeksinig 168-moddasi bo’yicha jinoyat ishi ko'rib chiqldi. Sud jarayoniga Mirzo Ulug'bek tumani sudyasi M.Qayumov raislik qildi.
Sud jarayonida Xalqaro huquq fakulteti ikkinchi bosqich talabalari ishtirok etishdi.
Ta'lim jarayonida nazariya va amaliyot o'rtasidagi o'zaro bog'liqlikni ta'minlashga qaratilgan tadbir voqealarga boy bo'ldi va talabalar butun sud jarayonini amalda baholay oldilar. Bu jarayonda talabalar nazariyani o'rganish jarayonida olgan bilimlarini sinab ko'rish imkoniyatiga ega bo'ldilar. Ishning har bir qismiga sudyaning tushuntirish izohlari ilova qilindi.

The next court session with the participation of students
M. Qayumov, the judge of Mirzo-Ulugbek district criminal court was presiding at the court hearing that was held on December 24, 2020. The judge heard the criminal case under Part 168 (fraud) of the Criminal Code of the Republic of Uzbekistan.
The participants of the trial were the following: second-year students of International law faculty. The event was aiming at integration of theory and practice in educational process, suggesting students plenty of techniques to practically witness the entire criminal process. The students had the opportunity to test their knowledge acquired in the process of learning the theory. The Judge was providing with explanatory notes every session to provide better case interpretation.