2020 yil 24-dekabr kuni Jinoyat ishlari bo'yicha Mirzo Ulug'bek tuman sudida Jinoyat kodeksinig 168-moddasi bo’yicha jinoyat ishi ko'rib chiqldi. Sud jarayoniga Mirzo Ulug'bek tumani sudyasi M.Qayumov raislik qildi.
Sud jarayonida Xalqaro huquq fakulteti ikkinchi bosqich talabalari ishtirok etishdi.
Ta'lim jarayonida nazariya va amaliyot o'rtasidagi o'zaro bog'liqlikni ta'minlashga qaratilgan tadbir voqealarga boy bo'ldi va talabalar butun sud jarayonini amalda baholay oldilar. Bu jarayonda talabalar nazariyani o'rganish jarayonida olgan bilimlarini sinab ko'rish imkoniyatiga ega bo'ldilar. Ishning har bir qismiga sudyaning tushuntirish izohlari ilova qilindi.

Очередное судебное заседание при участии студентов
24 декабря 2020 года в Мирзо-Улугбекском районном суде по уголовным делам рассмотрели дело по статье 168 УК РУз. Председательствовал на данном судебном процессе судья Мирзо-Улугбекского района по уголовным делам М. Каюмов.
В судебном процессе приняли участие студенты второго курса факультета “Международное право” Университета мировой экономики и дипломатии.
Мероприятие, направленное на обеспечение взаимосвязи теории и практики в учебном процессе, было богато событиями, и студенты смогли оценить на практике весь судебный процесс. В процессе студентам представилась возможность проверить свои знания, приобретенные в процессе познания теории. Каждая часть судопроизводства сопровождалась разъяснительными комментариями со стороны судьи.