Xavfsizlik muammolarini o’rganish bo’yicha Jorj Marshall Yevropa markazi tadqiqotchisi Petra Veylandning JIDU talabalari, tadqiqotchilari va o’qituvchilari uchun onlayn ma’ruzalari boshlandi
04.12.2020 2772
Joriy yilning 2 dekabr kuni professor Petra Veyland “introduction to the specialty” mavzusidagi birinchi onlayn ma’ruzasi bo’lib o’tdi. Mazkur vebinar JIDU xalqaro munosabatlar fakulteti “Xalqaro muammolarning amaliy tahlili” tomonidan tashkil etildi. Webinarda 50 dan ortiq talabalar va o’qituvchilar ishtirok etdilar. Professor P.Veyland xalqaro munosabatlarning zamonaviy nazariyalari va jahon siyosatining zamonaviy tendensiyalari va xalqaro munosabatlarda ro'y berayotgan transformatsion jarayonlar bilan o’zaro munosabatlar haqida batafsil so’zlab berdi. Ma’ruza talabalar va o’qituvchilarda katta qiziqish uyg’otdi. Ma’ruza yakunida professor P. Vayland talabalarni qiziqtirgan savollarga javob berdi.
Professor P. Vaylandning onlayn ma’ruzalari sikliga barcha qiziquvchilarni ishtirok etishga taklif qilamiz, va keying ma’ruzalar haqida qo’shimcha ravishda e’lon qilamiz.

A series of online lectures by researcher Petra Wayland from George C. Marshall European center for security studies has begun for students, researchers and teachers of University of world economy and diplomacy
04.12.2020 2771
On December 2 of this year, the first online lecture of Petra Wayland, Ph. D. in sociology, was held on the topic “introduction to the specialty”. The webinar was organized by the Department of Applied analysis of international problems of the faculty of International relations of University of World Economy and Diplomacy. The webinar was attended by more than 50 students of the faculty of international relations and teachers. Professor Wayland spoke in detail about modern theories of international relations and the relationship with modern trends in world politics and international relations, the ongoing transformation processes in international relations. The lecture aroused great interest among students and teachers. At the end of the lecture, Professor Wayland gave answers to students’ questions.
We invite everyone to participate in the series of online lectures by Professor P.Wayland, which will be announced later.