4-noyabr b.y. Xalqaro hamkorlik Koreya agentligi (KOICA) va Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti (JIDU) Oʻzbekiston TIV oʻrtasida onlayn formatda muzokaralar boʻlib oʻtdi.
Koreya tomonidan muzokarada Pak Sundjin – Oʻzbekistondagi KOICA Ofis Direktori, xamda A.Shomirzayev - volontyor ishlari boʻyicha menedjer yordamchisi ishtirok etishdi.
Universitet Rektori Karimov K.X., xalqaro aloqalar boʻlim boshligʻi Muxitdinov A.I., “Sharq tillar” kafedrasi mudiri  Gafurova X.Sh. JIDU  vakillari sifatida ishtirok etishdi.
Suhbat boshlarida JIDU Rektori  Karimov K.X. xonim Pak Sundjini Oʻzbeksitondagi KOICA Ofis rahbari yuqori lavozimiga tayinlangani munosabati bilan iliq tabriklarni aytdi va uning ishdagi keyngi muvaffaqiyatlariga samimiy tilak bildirdi.
Uchrashuv davomida KOICA agentligi bilan hamkorlikni yanada kengaytirish masalalari muhokama qilindi. Jumldan, Agentlik yoʻnalishida ishlaydigan volontyorlar uchun turli hil taʼlim dasturlarni aktivizatsiyalash masalasi  moʻhokama qilindi.
Uchrashuv natijalari boʻyicha JIDU talabalari uchun Koreya Respublikasi koreys tilini, tarixini, maʼdaniyatini,  xususiyatlarini va urf-odatlarini oʻrganish boʻyicha tomonlar qoʻshma oʻquv dasturlarni ishlab chiqishga  kelishishgan.
Uchrashuvda xonim Pak Sundjin Shukurov Shukurullo 2018-y. JIDU bitiruvchisining ishini Oʻzbeksitondagi KOICA ofisida alohida qayd etdilar, ayni paytda  KOICA maʼsul xodimi.
Oʻz navbatda  JIDU rektori Karimov K.X. xonim Pak Oʻzbeksitondagi KOICA Ofis rahbarini JIDU ning salohiyati bilan tanishish va kelgusi xamkorlik boʻyicha muzokaralarni davom ettirish maqsadida JIDUga tashrif buyurishga taklif etdilar.
Maʼlumot uchun: Janubiy Koreya rivojlanayotgan malakatlar uchun davlat grant yordami va texnik hamkorlik dasturlari orqali samaradorligini oshirish maqsadida Xalqaro hamkorlik Koreya agentligi (KOICA) 1991-yilda Janubiy Koreya TIV bilan davlat tashkiloti sifatida tashkil etilgan.

Empowerment of cooperation was discussed in online negotioations between UWED administaration and Korean Agency for international cooperartion (KOICA)
05.11.2020 2878
On 4th November of the current year was held negotioations in on-line between Korean Agency for international cooperartion (KOICA) and University of world economy and diplomacy (UWED) MFA of Uzbekistan.
In negotioations from the Korean side participated Pak Sundjin - Director of KOICA office in Uzbekistan, and also A.Shomirzaev – manager assistant in cases of volunteers.
Rector of UWED Karimov K.H., head of the department for international cooperation Mukhitdinov A.I., head of the Chair oriental languages Gafurova H.SH. represented UWED.
At the beginning conversation Rector of UWED Karimov K.H. warmly congratulated Ms. Pak Sundjin with the appoitment of the high position Head of KOICA office in Uzbekistan and truly wished her further success in the work.
During the meeting was discussed further empowerment of cooperation with KOICA agency. In particular, discussions took place about activization of the various educational programmes for volonteers working through Agency.
Based on the meeting the sides agreed to jointly develop educational programmes for students of UWED in-depth study knowledge of the Korean language,history,culture, particularities and traditions of the Republic of Korea.
On the meeting Ms. Pak Sundjin praised the work of Shukurov Shukurullo UWED alumnus 2018 at KOICA office in Uzbekistan, currently desk officer of KOICA.
In turn rector of UWED Karimov K.H. invited Head of KOICA office in Uzbekistan Ms. Pak Sundjin to attend UWED in order to benefit with it’s capacity and continue negotiations.
For the record: Korean agency for international cooperation (KOICA) was established in 1991 by MFA of Korea to be governmental organization with a view to improving efficiency of grant in-aid programme to South Korea for developing countries through realization governmental grant in-aid and programmes of technical cooperation.