JIDU talabasi bo'lish katta sharaf va mas'uliyatdir
2020 yil 13 oktyabrda JIDUda professor-o'qituvchilar, xodimlarining Xalqaro huquq va Хalqaro munosabatlar fakultetlarining birinchi kurs talabalari bilan uchrashuvi bo'lib o'tdi.
Talabalik - bu universitetga kirgan har bir yosh uchun katta va muhim hayot davri. Birinchi kurs talabalarining barcha yuzlari baxt va quvonchdan porlab, ular ushbu tadbirning ahamiyatini angladilar, bu ularning kasb kelajagini o'zlashtirishga qo'ygan birinchi qadami. Shubhasiz, ularning universitetdagi birinchi kuni uzoq vaqt esda qoladi.
Uchrashuvni JIDU rektori Komiljon Hamidovich Karimov ochib berdi. U yoshlarni JIDUga qabul qilinganligi bilan tabrikladi va o'qishlarida muvaffaqiyatlar tiladi, shuningdek, universitetda o'rnatilgan an'analar, ilm-fan va kadrlar tayyorlashda erishilgan yutuqlarni qayd etdi. Shu bilan birga, ushbu nufuzli universitet talabasi bo'lishning yuksak sharafi talabalarga katta mas'uliyat yuklaydi.
Universitet professor-o'qituvchilari nomidan so'zga chiqqanlar, kelajakda JIDU bitiruvchisi bo'lib, bugungi birinchi kurs talabalari mamlakatimiz obodligi, uning obro'si va jahon hamjamiyatidagi mavqeini oshirishda o'zlarining munosib hissalarini qo'shishlariga ishonch bildirdilar. Uchrashuvda birinchi kurs talabalariga o'quv jarayonini tashkil etish, o'quv faoliyatini baholash shakllari to'g'risida ma'lumotlar berildi.
Xalqaro huquq va Xalqaro munosabatlar fakultetlarining 1-bosqich talabalari universitetga kelgan birinchi kunida JIDUning o'quv binolari, resurs markazi va boshqa madaniy-maishiy bo'limlari bilan ham tanishdilar. Shuningdek, ularga modulli o'quv tizimiga tayyorgarlik ko'rish uchun kompyuter xonasida ishlash imkoniyati berildi.

Студент УМЭД – высокая честь и ответственность
13 октября 2020 года в УМЭД состоялась встреча профессоров, преподавателей, сотрудников университета с первокурсниками факультетов Международного права и Международных отношений.
Студенчество – это большая и знаменательная пора в жизни каждого молодого человека, поступившего в университет. Лица всех первокурсников светились счастьем и радостью, они осознавали значительность этого события, это их первый шаг в освоении будущей профессии. Первый день в университете надолго сохранится в их памяти.
Встречу открыл ректор УМЭД Комилжон Хамидович Каримов. Он поздравил молодых людей с поступлением в УМЭД и пожелал успехов в учебе, рассказал о сложившихся здесь традициях, успехах в науке и подготовке кадров. Высокая честь быть студентом этого престижного вуза накладывает на обучающихся и большую ответственность. Выступившие от имени педагогического коллектива университета выразили надежду, что сегодняшние первокурсники в будущем, став выпускниками УМЭД, будут вносить свой достойный вклад в процветание нашей страны, приумножение его имиджа и статуса в мировом сообществе.
На встрече первокурсникам была представлена информация об организации учебного процесса, формах оценки успеваемости. Студенты первого курса факультетов Международного права и Международных отношений в свой первый день в университете познакомились также с учебными корпусами, ресурсным центром и другими культурно-бытовыми подразделениями УМЭД. Им также была предоставлена возможность поработать в компьютерном зале для подготовки к моодульной системе обучения.