2020 yil 12 oktyabr kuni JIDU yozgi pavilonida Xalqaro iqtisodiyot va menejment fakulteti birinchi bosqich talabalarining universitet professor-o'qituvchilari bilan uchrashuvi bo'lib o'tdi. JIDU rektori Komiljon Hamidovich Karimov o'zining kirish so'zida , birinchi kurs talabalarini universitetga qabul qilinganligi bilan tabrikladi. Bu ularning katta, qiziqarli va voqealarga boy hayotining boshlanishi, ular tanlagan kasblari bo'yicha bilimlarni puxta egallashlarini ta'kidlab, ularga samarali o'quv va ijodiy faoliyatlarini tiladilar.
O'quv ishlari bo'yicha prorektor M.T. Bakoev birinchi kurs talabalariga o'quv jarayonini tashkil etish, mashg'ulotlar, bilimlarni baholash shakllari haqida qisqacha aytib berdi. Shuningdek, u talabalarni JIDUda kredit-modulli ta'lim tizimi bilan tanishtirib, birinchi semestrda o'qishlar onlayn rejimida Moodle masofaviy o'qitish tizimi orqali amalga oshirilishini ta'kidladi. Birinchi kurs talabalari nomidan so'zga chiqqan talabalar JIDUga qabul qilish munosabati bilan o'zlarining his-tuyg'ulari va umidlarini izhor etdilar, chuqur bilimlarni o'zlashtirishga, tanlagan kasblari bo'yicha yuqori malakali mutaxassis bo'lishga tayyor ekanliklarini aytdilar. ... Uchrashuv davomida talabalar o'quv guruhlariga bo'linishi va ularga biriktirilgan rahbarlar to'g'risida e'lon qilindi. Ular o'qituvchilari bilan birgalikda o'quv xonalari, laboratoriyalar, axborot resurs markazlari, madaniyat va sport majmualari bilan tanishish ekskursiyasini o'tkazdilar.
Kunning ikkinchi yarmida birinchi kurs talabalari test markaziga tashrif buyurib, Moodle va kredit-modul tizimida masofaviy o'qitish bo'yicha dastlabki ko'nikmalarga ega bo'ldilar.

On October 12, 2020, in the summer pavilion of the UWED, a meeting of first-year students of the Faculty of International Economics and Management with the teaching staff of the university took place. Rector of UWED Komiljon Khamidovich Karimov congratulated the first-year students on their admission to the university. He said that this is the beginning of their big, interesting and eventful life, they will master the knowledge of their chosen profession, wished them fruitful educational and creative activities.
Vice-rector for academic affairs M.T. Bakoev briefly told the first-year students about the organization of the educational process, conducting classes, about the forms of assessing knowledge and determining the level of academic performance. He also introduced the students to the credit-modular education system at UWED, noted that in the first semester, studies will take place in an online format through the Moodle distance learning system.
The students who spoke on behalf of the first year students expressed their feelings and hopes in connection with entering the UWED, said about their readiness to master deep knowledge, to become highly professional specialists in their chosen profession. During the meeting, the students were announced about their distribution into study groups and the curators assigned to them. Together with their teachers, they conducted an introductory tour of classrooms, laboratories, information resource centers, cultural and sports complexes of the university.
In the afternoon, the freshmen visited the test center and received their first distance learning skills in Moodle and in the credit-modular system.