Tadbirda Oliy Majlis Senati Yoshlar, madaniyat va sport masalalari qo‘mitasi raisi Baxtiyor Sayfullayev Yoshlar parlamenti a’zolarini samimiy qutlab, turli yo‘nalishlarda Vatanga sadoqat bilan ishlayotgan, ta’lim olayotgan, tashabbuskor, yuksak ma’naviyatli, mustaqil fikrlovchi, qat’iy hayotiy nuqtai nazarga, keng dunyoqarash va chuqur bilim hamda liderlik salohiyatiga ega o‘g‘il-qizlar ushbu tuzilmadan joy olganini ta’kidladi.
Yig'ilishda tashkiliy masala ko'rib chiqildi. Unda Yoshlar Parlamenti Raisi hamda Yoshlar Parlamenti Komissiya Raislari saylandi.
Jahon Iqtisdodiyoti va Diplomatiya universiteti,  Xalqaro huquq fakulteti bitiruvchisi Mamatqulov Shoxrux Qudratjon o'g'li  Yoshlar Parlamenti Kitobxonlikni keng targ'ib qilish va qonunchilik masalalari komissiyasi Raisi etib saylandi.
Hozirgi kunda Mamatqulov Shoxrux Qudratjon o'g'li O'zbekiston Respublikasi Adliya Vaziriligi Davlat boshqaruvi tizimining samaradorligini tahlil va monitoring qilish boshqarmasi xodimi hisoblanadi.

Председатель сенатского комитета по делам молодежи, культуры и спорта Бахтиёр Сайфуллаев искренне поздравил депутатов Молодежного парламента и подчеркнул, что они трудятся, учатся инициативно и высоко духовно, самостоятельно мыслят и много работают в разных сферах.  Он показывает, что в эту новую структуру включены молодые люди с широким кругозором, глубокими знаниями и лидерским потенциалом.
На встрече обсуждались организационные вопросы.  Избраны председатели молодежного парламента и председатели комиссий молодежного парламента.
Маматкулов Шохрух Кудратджон угли, выпускник факультета международного права Университета мировой экономики и дипломатии, был избран председателем Комиссии по продвижению чтения и законодательства Молодежного парламента.
В настоящее время Маматкулов Шохрух Кудратжон угли является сотрудником Департамента анализа и мониторинга эффективности системы государственного управления Министерства юстиции Республики Узбекистан.
Коллектив Университета мировой экономики и дипломатии желает Шохруху Маматкулову успехов во всех будущих начинаниях.