JIDU jamoasi Oliy Majlis Senatining yalpi majlisida Maxmudova Feruza Yuldashevnani O'zbekistonning Isroildagi Favqulodda va Muxtor elchisi etib tayinlash to'g'risidagi qarorini g'urur bilan qabul qildi.
Bizning bitiruvchimiz Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetining xalqaro munosabatlar fakultetini tugatgan (1996) va Eberhard va Karl universitetlaridan (Germaniya, 2009) gumanitar fanlar bo'yicha magistrlik darajasini oldi.
Tashqi ishlar vazirligining markaziy apparatida (1996-2006) va O'zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Strategik va mintaqalararo tadqiqotlar institutida (2014–2018) turli lavozimlarda ishlagan.
Bungacha u Tashqi ishlar vazirligining ikki tomonlama hamkorlik bo'yicha bosh boshqarmasi boshlig'i lavozimida ishlagan (2018−2020).

Выпускница УМЭД Феруза Махмудова назначена послом нашей республики в Израиле
Коллектив УМЭД с гордостью воспринял решение пленарного заседания Сената Олий Мажлиса о назначении Чрезвычайным и Полномочным Послом Узбекистана в Израиле Махмудовой Ферузы Юлдашевны.
Наша выпускница окончила факультет «Международные отношения» Университета мировой экономики и дипломатии (1996) и получила степень магистра по гуманитарным наукам в Университете Эберхарда и Карла (Германия, 2009).
Работала на разных должностях в центральном аппарате Министерства иностранных дел (1996−2006) и в Институте стратегических и межрегиональных исследований при Президенте Республики Узбекистан (2014−2018).
До этого занимала должность начальника Главного управления двустороннего сотрудничества МИДа (2018−2020).