JIDUda Shveytsariyaning O'zbekistondagi elchixonasi tomonidan kutubxonaga sovg'a qilingan kitoblarning ko'rgazmasi va taqdimoti bo'lib o'tdi
29.02.2020 6534
2020 yil 27 fevral kuni JIDUda Toshkentdagi Shveytsariya Konfederatsiyasi elchixonasi tomonidan sovg'a qilingan qimmatbaho o'quv va ilmiy adabiyotlar taqdimoti bo'lib o'tdi.
Ingliz va nemis tillarida o'qituvchilar va talabalar bilan suhbatda Shveytsariya elchisining o'rinbosari Dominik Pеter xonim o'quv adabiyotining turli mavzulariga alohida e'tibor berib, o'z mamlakatining zamonaviy ta'lim tizimining xususiyatlari va yutuqlarini batafsil ochib berdi. Shveytsariyadagi siyosiy tizim, tarix, iqtisodiyot, demokratik institutlar va mamlakatshunoslik to'g'risidagi ko'plab kitoblar JIDUning o'quv va ilmiy axborot resurslarini sezilarli darajada boyitdi.
Uchrashuv davomida D. Pеter xonim ko'plab talabalarning savollariga batafsil javob berdi. Xalqaro aloqalar fakulteti talabalari M. Sobirova, K. Davlatov, S. To'xtaev va G. Qarshievlar ayniqsa faol bo'lishdi. Ular nafaqat xorijiy tillarni mukammal bilishlarini, balki Shveytsariya va zamonaviy xalqaro aloqalardagi bilimlarini namoyish etdilar.
Talabalarning tilshunoslik va kasbiy bilimlarini yuqori baholagan Dominik Pеter xonim zamonaviy Shveytsariya bo'yicha nemis tilida bir qator ma'ruzalar o'tkazish taklifini mamnuniyat bilan qabul qildi, bu esa ushbu uchrashuv koordinatori, dotsent Yusuf Ismoilov boshchiligidagi minnatdor talabalarning quvonchli reaktsiyasiga sabab bo'ldi.

An exhibition and presentation of books donated to the library by the Swiss Embassy in Uzbekistan was held at the UWED
29.02.2020 6535
On February 27, 2020, the UWED hosted the presentation of valuable educational and scientific literature donated by the Embassy of the Swiss Confederation in Tashkent.
Speaking to teachers and students in English and German, the Deputy Ambassador of Switzerland, Ms. Dominic Peter, revealed in detail the features and achievements of the modern educational system of her country, paying particular attention to the diverse subjects of educational literature. A large number of books on the political system, history, economics, democratic institutions and country studies in Switzerland have significantly enriched the educational and scientific information resource of the UWED.
During the meeting, Ms. D. Peter answered in detail many students' questions. Particularly active were students of the faculty of International Relations M. Sabirova, K. Davlatov, S. Tukhtaev and G. Karshiev. They demonstrated not only excellent knowledge of foreign languages, but also their knowledge of Switzerland and its role in modern international relations.
Highly appreciating the linguistic and professional knowledge of students, Ms. Dominic Peter was pleased to accept the proposal to hold a series of lectures on modern Switzerland in German, which caused a storm of joyful reaction from the grateful students, led by the coordinator of this meeting, associate professor Yusuf Ismailov.