Joriy yilning 10-14 fevral kunlari Britaniya Konsulligi va O'zbekiston Oliy va O'rta maxsus ta'lim vazirligi hamkorligida "English as a Medium of Instruction" loyihasi doirasida seminar-trening bo'lib o'tdi. Mazkur loyiha turli yo'nalishlardagi fanlar va modullarni ingliz tilida o'qitish tajribasini rivojlantirish, bu sohada strategiyalarni ishlab chiqish, fan o'qituvchilariga o'quv va baholash materiallarini ingliz tilida yaratish orqali dasturlar mazmunini boyitish imkonini yaratishga qaratilgan. Loyihaning yana bir maqsadi fanlar va modullarni ingliz tilida o'tadigan o'qituvchilar va ingliz tili o'qituvchilarining hamkorlikda ishlashini yo'lga qo'yishdir.
JIDU o'qituvchilari Irmuhammedova G.N., Abdullayev A., va Voxidova N. mazkur seminar treninglarda faol qatnashib, sertifikatlarni qo'lga kiritishdi. Loyiha tashkolotchilari tomonidan mutaxassislik fanlarinini hamda ingliz tilini o'qitish uchun xorojiy adabiyotlari JIDU ga taqdim etildi.

Information on participation in teacher- training seminar within British Council project “Employability in HE: EMI”
14.02.2020 5379
On February 10-14, 2020 intensive seminar trainings took place with the support of the British Councils and the Ministry of Higher and Secondary Special Education. The trainings were conducted within the frame of the project "English as a Medium of Instruction", which aims at developing teaching of different subjects and modules in English, working out strategies in this area and developing the skills of teachers to develop effective materials for teaching and assessment. Another focus of the project is to establish a cooperation between subject teachers and ESP teachers to enhance the teaching process in English. The teachers of UWED Irmuhammedova G.N., Abdullaev A., and Vokhidova N. participated in the training and received certificates for successful completion of a 40 hour intensive course. The books for teaching the subjects in English as well as for teaching English have been presented to UWED.