Yaponiya elchisi Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti faxriy doktori unvoni bilan taqdirlandi
09.08.2016 37643
2016-yilning 9-avgust kuni O‘zbekiston Respublikasi TIV qoshidagi Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida Yaponiya Favqulodda va Muxtor Elchisi Fumihiko Kato bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Tadbirda universitet rektori Abdumalik Djumanov oliy o‘quv yurti Ilmiy kengashining Elchini JIDU Faxriy doktori unvoni bilan taqdirlash to‘g‘risidagi qarorini o‘qib berdi va tantanali ravishda unga tegishli diplomni topshirdi.
Ilmiy kengash qaroriga ko‘ra Fumihiko Katoning siyosiy, savdo-iqtisodiy, investitsion, madaniy-gumanitar sohalardagi O‘zbekiston-Yaponiya munosabatlarini izchil rivojlantirishga qo‘shgan shaxsiy xizmatlari tan olinadi.

On August 9, 2016 it was held a meeting with Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Japan Fumihiko Kato at the University of World Economy and Diplomacy under the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan.
At the event, the rector of the university Abdumalik Djumanov announced the decision of the Academic Council of the university to conferring the title of Honorary Doctor of the UWED to the Ambassador and handed him the diploma.
Academic Council’s decision recognized personal achievements of  Fumihiko Kato in the progressive development of Uzbek-Japanese cooperation in political, economic, investment, cultural and humanitarian and other spheres.