Yaponiya elchisi Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti faxriy doktori unvoni bilan taqdirlandi
09.08.2016 37643
2016-yilning 9-avgust kuni O‘zbekiston Respublikasi TIV qoshidagi Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida Yaponiya Favqulodda va Muxtor Elchisi Fumihiko Kato bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Tadbirda universitet rektori Abdumalik Djumanov oliy o‘quv yurti Ilmiy kengashining Elchini JIDU Faxriy doktori unvoni bilan taqdirlash to‘g‘risidagi qarorini o‘qib berdi va tantanali ravishda unga tegishli diplomni topshirdi.
Ilmiy kengash qaroriga ko‘ra Fumihiko Katoning siyosiy, savdo-iqtisodiy, investitsion, madaniy-gumanitar sohalardagi O‘zbekiston-Yaponiya munosabatlarini izchil rivojlantirishga qo‘shgan shaxsiy xizmatlari tan olinadi.

Послу японии присвоено звание почетного доктора Университета мировой экономики и дипломатии
9 августа 2016 года в Университете мировой экономики и дипломатии при МИД Республики Узбекистан состоялась встреча с Чрезвычайным и Полномочным Послом Японии Фумихико Като.
На мероприятии ректор университета Абдумалик Джуманов огласил решение Ученого совета вуза о присвоении Послу звания Почетного доктора УМЭД и торжественно вручил ему соответствующий диплом.
Решением Ученого совета признаются личные заслуги Фумихико Като в поступательном развитии узбекско-японского сотрудничества в политической, торгово-экономической, инвестиционной, культурно-гуманитарной и других сферах.