2019 yil 16-dekabr kuni Universitetning Yuridik klinikasi tomonidan tashkil etilgan, Inson huquqlari Umumjahon Deklaratsiyasi qabul qilingan kun va O'zbekiston Respublikasining Konstitutsiya kuniga bag'ishlangan navbatdagi XII Нar yilgi talabalar ilmiy anjumani bo'lib o'tdi.
Anjumanni Yuridik klinikaning rahbari, yuridik fanlar doktori Ubaydullaev Ziyodulla Sagdullaevich kirish so'zi bilan ochdi. Shuningdek, anjumanda “Xalqaro huquq” fakulteti dekani Urunbayev Shuxrat Baxodirovich va Yuridik klinikaning kuratorlari – “Xalqaro xususiy huquq va fuqarolik huquqi fanlari kafedrasi” dotsenti Cherkashina Irina Aleksandrovna va 30 yillik tajribaga ega, faoliyat yuritayotgan advokat Mayorova Galina Nikolaevna so’zga chiqishdi.
Anjumanda 2-4 kurs talabalari tomonidan O'zbekistonning zamonaviy tashqi siyosati va uning huquqiy jihatlari; ayollar huquqlari va ularning kafolatlari; ommaviy axborot vositalari mustaqilligi; yuvenal sudlar: ularni O'zbekistonda yaratish zaruriyati; ma'muriy ixtiyoriylikni tartibga solish; korrupsiya muammolari va unga qarshi kurashish usullari; xususiy mulkni himoya qilish kabi jamiyatimiz uchun dolzarb bo’lgan huquqiy mavzular ko'tarildi. Bundan tashqari, ma'ruzachi-talabalar zamonaviy fanlar nuqtai nazaridan qiziq bo’lgan sun'iy intellekt, tanqidiy fikrlash, hayvonlarni himoya qilish, gen injineriyasi kabi mavzularga murojaat qildilar. Ma'ruzalar anjuman ishtirokchilari tomonidan qizg'in muhokama qilindi, natijada talabalar o’zaro tajriba almashishdi va yangi bilimlarga ega bo'lishdi.

XII Annual Student Scientific Conference
On December 16, 2019, the XII Annual Student Scientific Conference took place which was dedicated to the day of adoption of the Universal Declaration of Human Rights and the Constitution Day of the Republic of Uzbekistan and which was organized by the Legal Clinic of the UWED.
The conference was opened by the head of the Legal Clinic, Doctor of Law Ziyodulla Ubaidullaev. As well, Dean of the Faculty of International Law, Shukhrat Urunbaev, and curators of the Legal Clinic, Irina Cherkashina, associate professor of the department of International Private Law and Civil Law Disciplines, and Galina Mayorova, a current lawyer with 30 years of experience, made their speeches during the conference.
At the conference, 2-4-year students raised legal issues relevant to our society, such as: modern foreign policy of Uzbekistan and its legal aspects, women's rights and their guarantees, media independence, juvenile courts: the rationale to create them in Uzbekistan, regulation of administrative discretion, corruption issues and ways to combat it, protection of private property.
In addition, student speakers addressed topics of interest from the point of view of modern sciences: artificial intelligence, critical thinking, animal welfare, genetic engineering. The reports were vigorously discussed by the conference participants, the result was an exchange of experience and the acquisition of new knowledge.